Pradeda darbą antikrizinė Europos Sąjungos agentūra

Pradeda darbą antikrizinė Europos Sąjungos agentūra

Europos sisteminės rizikos valdyba (ESRB) - tarnyba, kuri turi užkirsti kelią pakartotinei finansinei krizei, - ketvirtadienį rengia pirmąjį posėdį, gerai suprasdama, kad privalo įrodyti savo efektyvumą, netgi neturėdama deramų įgaliojimų.

Naujoji agentūra sukurta tam, kad "iš paukščio skrydžio" būtų sekama Europos finansinė sistema ir atkreipiamas valdžios dėmesys į bet kokias atsirandančias problemas siekiant neleisti joms keroti.

Į ESRB įeina regiono centrinių bankų vadovai, bankų, prekybos ir draudimo valdžios institucijų vadovai ir ES ekonomikos ir pinigų politikos komisaras Olis Rėnas (Olli Rehn).

Kritikų teigimu, be jokių oficialių įgaliojimų naujoji agentūra bus per silpna, kad priverstų šalis ar valdžią įsiklausyti į savo perspėjimus. Be to, agentūros darbo efektyvumą gali susilpninti rinkų jautrumas: politikai greičiausiai tvirtins, kad perspėjimas apie problemas gali tapti krizės katalizatoriumi.

"Iškyla pagrindinis klausimas - ar pajėgs ESRB spręsti šiuo metu aktualias problemas, tokias kaip skolų krizė; ar suras būdų, kaip priversti obligacijų turėtojus prisiimti nuostolius nesukeliant grėsmės dėl naujos krizės, - svarsto Danielis Grosas (Daniel Gros) iš Europos politikos mokymo centro Briuselyje. - Ar prabils jie šiandieniniais aktualiausiais klausimais? Ar norės jie tą daryti, gal bijos, kad tai bus pernelyg politiškai jautru? Jeigu nenorės, o tiesiog pateiks kelias ramias rekomendacijas, valdyba taps tik dar viena nenaudinga Europos institucija".

ESRB perspėjimai bus žymimi skritingomis spalvomis, nurodančiomis klausimo svarbumą. Valdyba savo darbe naudos tokią informaciją, kaip "streso" testai, kuriuos atlieka priežiūros tarnybos, taip pat nagrinės visus prieinamus duomenis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder