Tonis Bleras: Jungtinės Karalystės laukia "įdomus pasirinkimas" dėl euro

Tonis Bleras: Jungtinės Karalystės laukia "įdomus pasirinkimas" dėl euro

Jungtinės Karalystės laukia "įdomus pasirinkimas" dėl to, ar reikėtų šaliai įsivesti eurą, sako buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleras (Tony Blair).

Jei dabartinė valiutos krizė bus išspręsta, sunku nuspėti, kokia bus Didžiosios Britanijos pozicija euro klausimu, skelbia BBC.

Pats T. Bleras mano, kad Jungtinė Karalystė vis dar turėtų būti atvira galimybei įsivesti eurą. "Žvelgiant istoriškai, Europos integracijos projektas juda į priekį, nepaisant to, ar kam nors tai patinka, ar ne", - sekmadienį sakė T. Bleras.

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas samprotauja, kad Jungtinė Karalystė yra "mažos salos tauta", kuri turi prisijungti prie Europos integracijos projekto, jeigu nori turėti didesnės įtakos.

Todėl vienintelis dalykas, kuris šiandien galėtų padėti išsaugoti bendrą valiutą, yra "didysis planas", pagal kurį Vokietija būtų visiškai pasiruošusi imtis savo ekonominių įsipareigojimų - "laikyti vienos šalies skolą visų šalių skola".

T. Bleras pripažino, kad tokie įsipareigojimai būtų sunkūs Vokietijai, dėl to kitos šalys irgi turėtų imtis "tikslių ir įgyvendinamų" programų, kurios padėtų atkurti Europos konkurencingumą.

Didžioji Britanija ilgą laiką buvo laikoma euroskeptikai nusiteikusia valstybe, atsisakančia iškeisti savo nacionalinę valiutą į eurą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder