Gavusiųjų jūros veteranų ženklus gretos gausėja

Gavusiųjų jūros veteranų ženklus gretos gausėja

Per reikšmingiausias Klaipėdos miesto jūrines šventes Lietuvos jūrininkų sąjunga ir asociacija "Jūros veteranai" specialiais jūros veteranų ženklais pagerbia žmones, ilgai išdirbusius šioje srityje. Apdovanotųjų gretos vis gausėja.

Neseniai Europos jūros dienos išvakarėse jūros veteranų ženklai iškilmingai prie paminklo nuskendusiems laivams ir iš jūros negrįžusiems jūrininkams "Albatrosas" buvo įteikti šešiems jūrininkams. Šioje vietoje tądien jūros veteranų ženklai teikiami jau 8 metus.

Šiemet veterano ženklas įteiktas Juozui Jankauskui, kapitono vyresniajam padėjėjui, kuris Lietuvos jūrų laivų registre įregistruotuose laivuose yra išdirbęs 40 metų, jo bendras darbo stažas - taip pat 40 metų. Jis šiuo metu dirba pagal sutartis. Jau labai seniai jūras ir vandenynus vagoja ir bocmanas Kazys Malinauskas, laivuose išdirbęs 22 metus, bendras darbo stažas - 50 metų. Jis ir šiuo metu dar dirba Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos narų laive.

Bocmanas Juris Ringis taip pat jau veteranas, laivuose išdirbęs 41 metus, bendras stažas - 44 metai. Šiuo metu jis taip pat dirba Uosto direkcijoje narų laive.

Virėjas Michailas Kononenka laivuose jau išdirbo 31 metus, toks pats ir jo bendras stažas. Šiuo metu jis dirba AB "DFDS Seaways" laivuose. Bocmanas Michailas Sereda laivuose yra išdirbęs 39 metus, toks pats ir darbo stažas. Jis irgi dar tebedirba "DFDS Seaways". Šioje kompanijoje irgi dar tebedirba motoristas Aleksandras Kolesnikas, laivuose išdirbęs 40 metų, toks pats ir bendras stažas.

Veteranų ženklai jau kelerius metus iš eilės teikiami ir šventojo Mikalojaus, jūrininkų globėjo, dieną cerkvės kiemelyje prie kryžiaus. Šiemet čia įteikti 8 ženklai. Prieš prasidedant jūros šventei paprastai ketvirtadienį prie "Albatroso" irgi teikiami veteranų ženklai. Šiemet po Jūros šventės iš viso jau bus įteikti 189 jūros veteranų ženklai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder