Teismų karuselė sukosi todėl, kad arba viena, arba kita pusė teismui priėmus sprendimą likdavo nepatenkinta ir jis vis būdavo apskundžiamas.
Dar 2010 m. Klaipėdos apygardos teismas atsisakė iškelti bankroto bylą "Klaipėdos hidrotechnikai". Vėliau tas pats teismas buvo priėmęs sprendimą, jog minėtos įmonės būklė tokia, kad iš esmės turi būti keliama bankroto byla.
Tačiau jo sprendimas buvo apskųstas, ir Lietuvos apeliacinis teismas jį panaikino. Tąkart Apeliacinis teismas, išnagrinėjęs minėtąjį skundą, grąžino bylą į Klaipėdą, kad ji būtų pradėta nagrinėti pakartotinai.
"Klaipėdos hidrotechnikos" bankroto bylos, kurių vienoje būta net 30 ieškovų, buvo sustabdytos iki tol, kol bus išspręstas bendrovės restruktūrizavimo klausimas. Restruktūrizavimo metu bendrovė turi šansą išsikapstyti, yra išdėliojamas skolų atidavimas ir t. t. Pavyzdžiui, bendrovei "Senoji Baltija" buvo iškelta restruktūrizavimo byla ir bendrovė sėkmingai išlipo iš nesėkmių rato.
Šiemet nuo kovo vidurio, po to, kai Lietuvos apeliacinis teismas netenkino "Klaipėdos hidrotechnikos" skundo ir įsigaliojo nepakeista Klaipėdos apygardos teismo nutartis atsisakyti kelti minėtai bendrovei restruktūrizavimo bylą, pagaliau buvo galima jau grįžti prie bankroto bylos iškėlimo klausimo.
Taigi Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą dėl bankroto bylos iškėlimo, penktadienį priėmė ieškovams palankų sprendimą. Šioje byloje buvo net 11 ieškovų, tarp kurių - ir bankai, ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, ir "Sodra".
Rašyti komentarą