Koordinacinė taryba drumsčia vidaus vandenis

Koordinacinė taryba drumsčia vidaus vandenis

Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos pirmininkas Petras Bekėža teigia, kad norima iš esmės judinti senas vidaus vandenų problemas, tad įvairioms institucijoms bus išsiuntinėti raštai, reikalaujantys atkreipti dėmesį į vandens turizmą.

Koordinacinė taryba, šių metų pradžioje išklausiusi buriuotojo Kęstučio Oginsko studijos "Jachtų uosto tinklo žemyninėje Lietuvos pajūrio dalyje plėtros galimybės" pristatymą, sudarė darbo grupę, kuri gilinosi į toje studijoje aptariamas idėjas. Darbo grupė buvo įpareigota parengti raštus įvairioms institucijoms ir paprašyti atsakyti į daugybę kylančių klausimų.

Vienas iš objektų, kuriam reikia dėmesio - Dangės upė. Jos problemos dar bus išsamiau svarstomos Koordinacinės tarybos posėdžiuose, tačiau klausimai dėl vandens autobusų ir laivų maršrutų jau siunčiami dabar.

Kitas objektas - Vilhelmo kanalas, kuriame galėtų būti pradėtas upinis turizmas. Prašoma išanalizuoti galimybę, ar būtų galima nuo jo iškasti kanalą į Kuršių marias. Manoma, kad šis kanalas tikrai gali būti aktyviau naudojamas. Be kitų dalykų, aptariama ir laivyba Nemunu.

Raštai rašomi net kelioms institucijoms: susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui, ekonomikos ir inovacijų viceministrui ir turizmo plėtros pirmininkui Eligijui Čiviliui, VĮ Vidaus vandens kelių direkcijai, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, AB "Smiltynės perkėla", Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui ir administracijos direktoriui Gintarui Neniškiui, Klaipėdos rajono savivaldybės merui Broniui Markauskui, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai ir kt.

Iš Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos norima išgirsti nuomonę dėl galimybės įrengti trečią "Smiltynės perkėlos" perkėlą už Kiaulės Nugaros, kad ten galėtų kursuoti keltai, o miesto centre būtų galima panaikinti Naująją perkėlą dėl jachtklubo statybos išvalytose laivų kapinėse.

"Matysime, kokius gausime atsakymus, o tada eisime toliau, organizuosime susitikimus su merais, kad tie klausimai būtų įtraukti į perspektyvinius planus ateityje. Manome, kad mes turime suaktyvinti visą tą procesą. Minėta studija yra jau anksčiau parengta ir jau buvo pristatyta, tačiau jokio judėjimo nebuvo. Todėl koordinacinė taryba imasi iniciatyvos, nes vandens turizmas mūsų kraštui yra labai aktualus. Juk galėtų Dangės upe kursuoti vandens autobusai, laiveliai plaukti ir į Lietuvos jūrų muziejų, ir į jachtklubą. Galbūt verslininkams tai nėra pelningas dalykas, bet žmonėms to reikia", - sakė P. Bekėža.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder