Bendrija nori gauti O,5 mln. Lt Europos Sąjungos paramos lėšų, kurias skirsto Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupė, Smeltalės upės vagai išvalyti ir dirbtiniams pylimams likviduoti. Paraiškos pateikimo terminas jai pratęstas iki šių metų lapkričio 1 d.
Tam, kad "Smiltelė" gautų paramą 100 proc., reikia kad su ja bendradarbiavimo sutartį pasirašytų Klaipėdos miesto savivaldybė, ketinimų protokolų, kuris jau pasirašytas nepakanka. Taigi reikia savivaldybės, kaip viešosios institucijos, partnerystės.
Tačiau norėdama pasirašyti bet kokią bendradarbiavimo sutartį savivaldybė turi gauti miesto Tarybos pritarimą. Kadangi dar liko neišspręstų klausimų, manoma, jog tik spalį vyksiančiam Tarybos posėdžiui bus spėta pateikti tokios bendradarbiavimo sutarties projektą.
O iki to laiko valtininkai ir garažininkai turi atlikti namų darbus, t. y. dar kartą pasitikrinti, ar bendrija gali būti paraiškos teikėja, kadangi upė nėra jos nuosavybė, t. y. ar ji gali ten šeimininkauti.
Valtininkai sako, kad jiems nepavyko surasti institucijos, atsakingos už upę. Savivaldybės atstovai patarė jiems šį klausimą išspręsti su valstybinės žemės valdytoja - Nacionaline žemės tarnyba. Kitas dalykas, abi pusės dar turi susėsti ir aptarti konkrečius įsipareigojimus.
V. Grubliausko teigimu, savivaldybė nemato jokių kliūčių tokiai sutarčiai pasirašyti. Dar daugiau, ji yra suinteresuota, kad toje miesto dalyje teritorija būtų tvarkoma, tačiau sutarties projektas turi būti apsvarstytas komitetuose iki jis bus pateiktas Tarybai svarstyti. Kitaip sakant, savivaldybė privalo laikytis būtinų procedūrų.
Kitas dalykas, bendrija iki pradėdama įgyvendinti ES lėšomis numatomą finansuoti projektą, nori jau dabar užsitikrinti laivelių plaukiojimo Smeltalės upėje saugumą ir šiek tiek pažeminti dar sovietmečiu supiltus dirbtinius pylimus, kurie yra aukšti 3-4 m ir dėl jų nieko nematyti.
Tuos darbus ji atliktų savo lėšomis. Vėliau, pradėjus "europinį" projektą, tie dirbtiniai pylimai būtų apskritai likviduoti. Valtininkai prašo savivaldybės leidimo pylimų pamažinimo darbams ir padėti išspręsti grunto išvežimo klausimą. Savivaldybė neduoda tokio leidimo todėl, kad yra nustatytos tam tikros procedūros, kurios privalomos visiems, ir niekam nedaroma išimčių.
Tiesa, mero akivaizdoje iš 6 reikalavimų, keliamų bendrijai, punktų beliko trys. Bendrijos pirmininkas Kęstutis Gelumbauskas tikino, kad į pylimus yra supiltas švarus gruntas. Meras patarė išsiaiškinti, ar 1998 m. atlikti grunto tyrimai neprarado savo galiojimo galios. Jeigu gruntas neužterštas, savivaldybės administracijos Ūkio departamentas nurodys, kur galėtų būti vežamas gruntas.
Kitas dalykas, "Smiltelė" privalo pristatyti savivaldybei vietovės, kurioje bus atliekami dideli kasimo darbai, toponuotrauką, kad toje vietoje nebūtų pažeisti kokie nors inžineriniai tinklai. Be to, savivaldybė nori turėti darbų organizavimo projektą.
Taigi problemos išsiaiškintos, darbais pasidalinta, belieka laukti teigiamų rezultatų.
Rašyti komentarą