Valčių prieplauka - 2012-aisiais

Valčių prieplauka - 2012-aisiais

Tikimasi šiemet spalį jau turėti parengtą valčių prieplaukos techninį projektą ir galbūt dar šių metų pabaigoje skelbti statybos darbų rangovo parinkimo konkursą.

Pastatyti valčių prieplauką Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija žada jau ne vienerius metus. Šiemet liepą vykusiame Uosto plėtojimo tarybos posėdyje susisiekimo ministras Eligijus Masiulis buvo patikintas, kad tokia prieplauka Klaipėdoje atsiras 2012-aisiais.

Mažųjų ir pramoginių laivų prieplauką, vadinamąją valčių prieplauką, gerokai į pietus nuo Kiaulės Nugaros numatoma pradėti statyti kitais metais. Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo teigimu, konkurso dėl prieplaukos techninio projekto rengėjo parinkimo vokai su pasiūlymais buvo atplėšti šiemet birželio 1 d. Pasirašyti sutartį su projekto rengėju planuota liepos 10 d. Projektui parengti skirti trys mėnesiai, vadinasi, jis turėtų būti baigtas iki spalio 10 d. Manoma, kad iki lapkričio bus atlikta techninio projekto ekspertizė, o šių metų pabaigoje jau bus galima skelbti konkursą prieplaukos statybos rangovui parinkti.

Prieplauką numatoma statyti 4 etapais: bus statomi apsauginiai molai, krantinės, formuojama akvatorija, įrengiami įrenginiai. Uosto direkcijos Plėtros skyriaus viršininko Algimanto Kungio teigimu, prieplauka turėtų būti pastatyta per 12-15 mėnesių.

Projekto kaina, preliminariais skaičiavimais, 2007 metais buvo per 5 mln. Lt. Tikroji kaina, kaip ir tai, kiek laivelių galės priimti prieplauka, paaiškės po to, kai bus atliktas techninis projektas.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius priminė Uosto plėtojimo tarybos nariams, kad ši prieplauka jau turėjo būti pastatyta 2008-aisiais, ir dėkojo, kad pagaliau metų metais vilkintas klausimas pradėtas spręsti.

Kitas klausimas - atskiru konkursu privalės būti parinktas prieplaukos operatorius, kuris turi rūpintis suprastruktūros vystymo dalykais, pavyzdžiui, kuro kolonėle ir kt.

Taigi Plėtojimo tarybos posėdžio protokole įrašyta, kad iki 2012 metų vidurio Klaipėdoje turėtų atsirasti mažųjų ir pramoginių laivų prieplauka, tad galbūt šį kartą pažadas jau bus ištesėtas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder