Žygeiviai: "Mes ne įveikėm, o perplaukėm“

Žygeiviai: "Mes ne įveikėm, o perplaukėm“

Šeštadienį po vidurdienio su sveikinimo kalbomis, šokiais ir gėlėmis uostamiestis pasitiko tris vyrus, baidarėmis perplaukusius Baltiją – Paulių Paulionį, Marių Norvaišą ir Domantą Laukevičių.

"Esame pilni įspūdžių, minčių apie kelionę, o čia dar siurprizas – sutiktuvės. Labai pribloškė“, -  jau išlipęs į krantą sakė P. Paulionis.

Žygeiviai pripažino, jog žygis buvo sunkesnis nei tikėjosi ir pabrėžė, jog įgyvendinti savo svajonę padėjo ir šauni komanda, drąsinusi vienas kitą juokeliais, ir nuostabi baidares lydėjusios jachtos "Lietuva“ įgula.

Sunkumų jūroje vyrai nesureikšmino. Jiems dar tebeplaukiant "Lietuvos“ ekipažas pasakojo, jog žygeivius užklupusi stipri audra, dėl kurios tekę sustabdyti žygį ir baidarininkus perkelti pailsėti į jachtą.

Vis dėlto krante susirinkusiems klaipėdiečiams į krantą išlipę vyrai pasakojo, jog audra nebuvusi tokia jau stipri – tiesiog pūtęs nepalankios krypties vėjas.

Incidentą, kai artėjant prie Gotlando kilusi didžiulė audra apvertė P. Paulionio baidarę ir vyrui atsikelti turėjo padėti "Lietuvos" įgulos nariai, žygeiviai paaiškino paprastai – "nuovargis, didesnė šoninė banga.“

"Mes neįvekėm Baltijos, mes ją perplaukėm“, - sakė žygeiviai, patvirtindami, jog plaukdami turėję minčių apie tai, kad reikėtų ką nors nuveikti ir ateityje. Vis dėlto dabar sakė norintys pirmiausia pailsėti ir susidėlioti mintis.

"Grįžti smagu, bet ir liūdna, kad grįžtame į rutiną“, - su šypsenomis kalbėjo jie.

Praėjusį šeštadienį Palangoje prasidėjusį žygį "Dėl tavęs aš perplauksiu jūrą" trijulė dedikavo Lietuvai ir visiems drąsiems lietuviams, kada nors bandžiusiems įveikti Baltijos jūrą. Tarp jų - ir P. Paulionio tėvui, prieš 16 metų irkline valtimi perplaukusiam Baltiją, bet žuvusiam pakeliui namo prie Klaipėdos krantų.

Sidebar placeholder