Žygis per Baltiją prasidės nuo Palangos tilto

Žygis per Baltiją prasidės nuo Palangos tilto

Žygio per Baltiją komanda pagaliau sulaukė palankių orų: šeštadienį, 9 val. planuojamas projekto "Dėl Tavęs aš perplauksiu jūrą“ startas.

Šiemet plaukimas į Švediją prasidės nuo Palangos tilto. Keliomis valandomis anksčiau iš Klaipėdos bures pakels žygio dalyvius lydinti jachta "Lietuva“, kuriai vadovaus patyręs kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

 Prieš savaitę Saulele, Uoga ir Žaibu baidares pakrikštiję ir kartu su sinoptikais atidžiai oro prognozes sekę Paulius Paulionis, Marius Norvaišas ir Domantas Laukevičius jau pasirengę žygiui.

"Visa, kas būtina, esame padarę. Stresas buvo belaukiant, o dabar visi lengviau atsidusome – pagaliau galėsime įgyvendinti tai, ką taip ilgai planavome“, - sakė komandos kapitonas P. Paulionis. 

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos Klaipėdos skyriaus vadovo Liongino Pakščio, nuo šeštadienio iki pirmadienio popietės numatomi plaukimui palankiausi orai.

Nors pradžioje žygio bus kiek sunkiau, - pūs 4-9 m/s vakarų ir pietvakarių vėjas, situacija į gerąją pusę turėtų  keistis žygio eigoje.

"Žygiui palankiausias pietryčių vėjas, o vakaris - nėra patas geriausias. Tačiau po šeštadienio nakties banga bus jau lygesnė, tad iš ryto galima pradėti plaukti. Gilyn į Baltiją, vėjas dar labiau rims – iki 2-7 m/s, o paskui vėjo kryptis keisis – pūs ramus pietys“, - prognozę komentavo L. Pakštys. Tokie orai, anot jo, išsilaikys iki pirmadienio pietų.

Sinoptikas tikisi, kad šio palankaus oro tarpo pilnai pakaks vyrams įveikti pirmam žygio etapui.

"Vis tik niekada orų negali numatyti 100 proc. Be to, iki šeštadienio ryto irgi visko gali atsitikti, kaip ir žygio eigoje – gamta mėgsta siurprizus. Jeigu šios situacijos neišnaudosime, tokios palankios žygiui įgyvendinti prognozės gali tekti laukti visą vasarą“, - sakė L. Pakštys.

Šiemet plaukimas vyks ne tik jūroje, bet ir krante. Žygio dienomis kavinėje "Kafe Cubu“ įsikurs kranto komanda. Užsukus į kavinę bus galima sužinoti visą naujausią informaciją, kiek jūrmylių nuplaukta, kokioje vietoje vyrai yra ir kaip jie jaučiasi.

Be to, šviežiausias žinias iš jūros komandai satelitiniu ryšiu suteiks laive plaukianti specialioji "Vakarų ekspreso“ korespondentė.

Žinios iš plaukimo bus viešinamos ir projekto interneto svetainėje www.del-taves.lt bei socialiniame tinkle "Facebook".

Klaipėdiečiai kviečiami ne tik palaikyti vyrus jūroje, bet ir dalyvauti totalizatoriuje. Tiksliausiai atspėjusieji, per kiek gryno laiko (neskaitant poilsio pauzės Gotlande), vyrai nuplauks į Elandą nuo Palangos, laimės marškinėlius ir vakarienę su projekto komanda, kurios metu iš pirmųjų lūpų bus galima sužinoti kelionės detales. Versijas galima siųsti el.paštu [email protected].

Sidebar placeholder