Gyvenimas ne tik pro langą: Vargas su mėnulio fazėm

Gyvenimas ne tik pro langą: Vargas su mėnulio fazėm

54-oji istorija: vargas su mėnulio fazėm

Gegužės 22, penktadienis.

Nežinau, kokį balių reiks iškelt kaimynams, kai baigsis karantinas.

Pati nustebau beveik eilėmis pragydusi...

Taigi vakar kaimynas atitempė pusmaišį žemių kambarinėms gėlėms persodinti. Ir dar trašų indelį...

Aš labai tolima nuo "žemės ūkio". Net nežinočiau, kur ir kokių tų žemių reikėtų ieškoti. Juk jų visokių rūšių esti. Jo atbildinta žeme pasitikiu - išmano tuos dalykus, o dar paaiškino, kad į tas žemes pelenų primaišyta.

Žodžiu, man teliko išsiaiškinti, kada tinkamiausias laikas jukas, pelargonijas, difenbachijas persodinti.

Pradėjau ieškoti - kada tinkama mėnulio fazė? Ko tik neprisiskaičiau apie ajurvedas, jogas, Budą, Krišną, o atsakymo apie tinkamą mėnulio fazę persodinti taip ir neradau.

Užtat radau, kokia fazė tinka uogoms, vaisiams konservuoti, žolę pjauti, piktžolėms rauti ir t.t. O ko reikia - ne.

Be kita ko ir tose mėnulio fazėse su mano intelektu ne taip paprasta susigaudyti: vieną dieną nupaišytas jaunas, o kitą dieną - jau pilnatis. O kur priešpilnis prašapo?

Ai, tiek to su tom fazėm.

Viena draugė atsiuntė nuorodą, kurioje buvo vienas sakinys, kuris tiko ir patiko: gegužės 22 tinkama kambarinėms gėlėms persodinti. Jau nebesigilinau - kokioms. Ir kokia bus mėnulio fazė.

Iš pat ankstyvo ryto pradedu bruzdėti. Kas iš to išeis,- bus matyti.

Kažkada kiek pyktelėdavau, kai man sakydavo - internete rasta informacija nelabai galima pasitikėti. Gėlių persodinimo atveju tikrai tuo įsitikinau.

Tarkim man kažkas bando išaiškinti, kad geriausia gėles persodinti, kai mėnulis, tarkim Avino ar Jaučio ženkle. Dar prieš žemių gavimą dairiausi danguje - jokio mėnulio - nei jauno, nei priešpilnio anei delčios...

Dabar galvoju, kad geriausias mėnulis - patirtis. Pažįstu kelias ponias, kurios gėlėms auginti darže, sode, kambaryje turi "gerą ranką".

Jos nupeipusias gėles gali iš numirusių prikelti. Todėl, kad turi patirtį - kada, kuo laistyti, kada, kuo tręšti. Žino, kuriai koks "klimatas" tinka - su saule, be saulės.

Todėl jos danguje kaip aš mėnulio neieško. Ir ant ajurvedų, jogų, Budos, Krišnos "neužsirauna"...

Visas „Gyvenimo pro langą“ istorijas galite rasti čia

Raktažodžiai
Sidebar placeholder