"Begos" valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis pažymėjo, kad 25 metai kompanijai yra daug, istorijos tarpsniui - mažai, o knygos rašomos visam laikui.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas priimdamas "Begos" dovaną stebėjosi, kad ko tik nėra šioje alėjoje, bet knygos, išminties simbolio, dar nebuvo.
Menininkų Romualdo ir Aro Martinkų iš spalvoto granito ir nerūdijančio plieno pagaminta atversta "Alėjos knyga" pasakoja pirmosios pėsčiųjų alėjos Klaipėdoje, įrengtos 1968-aisiais, rekonstruotos 2008-aisiais, istoriją ir pristato meninių objektų autorius bei mecenatus. Tai jau antras šio dueto darbas alėjoje. R. Martinkus pasakojo, kad pirmasis sumanymas buvo pavaizduoti pirmąją lietuvišką knygą, priminti žmonės tą, kurio vardu pavadinta alėja, tačiau vėliau pasukta kita kryptimi.
Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) iniciatyva gražinti alėjos suoliukus ir ieškoti tam mecenatų pradėta įgyvendinti 2012-aisiais. Per 5 metus "sušildyti" buvo beveik visi - net 39 - suoliukai. Paskutinįjį, 40-ąjį, kitų metų kovą papuoš menininko Izroildžon Baroti kūrinys "Gyvybės medis".
KPA viceprezidentas Rimantas Taraškevičius pareiškė, kad KPA savo projektą baigia ir visas alėjos grožybes perduoda miestui. Knyga turėjo vainikuoti paskutinį suoliuką, tačiau kadangi ji atversta, pavėluotai, kitąmet kovą, meninio akcento sulauks ir dar vienas suoliukas.
Visiems, prisidėjusiems prie "Begos" suoliuko atsiradimo, buvo įteikta ką tik išleista knyga "Klaipėdos jūrų krovinių kompanija "Bega". Istorija".
Rašyti komentarą