Apleistų automobilių savininkų laukia nemalonumai

Apleistų automobilių savininkų laukia nemalonumai

Klaipėdos namų kiemuose įrengtose stovėjimo aikštelėse randami apdaužyti, vargiai važiuojantys ir neprižiūrimi automobiliai.

Su tokia situacija susidūrė ir Rambyno gatvės 14 numeriu pažymėto namo gyventojai, jau kurį laiką stebėję, kaip nyksta šalia paliktas automobilis.

Kur kreiptis dėl akis badančio apleisto automobilio? Rasti specialistą, atsakingą už automobilio savininko paiešką, gali būti sudėtinga.

"Vakarų ekspresui" susisiekus su Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus atstovais, šie teigė apleistų automobilių pašalinimu iš kiemų neužsiimantys. Jie nukreipė į Transporto skyrių. Tačiau ir čia nieko nepavyko pešti. Atsiliepęs specialistas žurnalistams galiausiai patarė kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių.

Būtent į jį pirmiausia reikėtų kreiptis susidūrus su situacija, kai po namo langais kieme stovi apdaužyta ir neprižiūrima transporto priemonė.

Šio skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis teigė, kad apie automobilį, pastatytą Rambyno gatvėje, specialistai jau žino - antradienį juos pasiekė gyventojų skundas.

"Pažiūrėsime, kaip viskas atrodo vietoje. Automobilis yra be valstybinių numerių. Pamėginsime atrasti variklio numerį. Jei pavyks, nustatysime savininką. Tačiau jeigu savininko rasti nepavyks, informaciją perduosime policijos pareigūnams, kurie vykdys tyrimą. Savininkui už tai gali grėsti atsakomybė", - aiškino S. Valiulis.

Už neeksploatuojamos transporto priemonės laikymą bendro naudojimo vietoje Administracinių nusižengimų kodeksas numato automobilio savininkui baudą nuo 70 iki 300 eurų.

"Jei automobilis nepatraukiamas, gali būti ir konfiskuojamas", - kalbėjo S. Valiulis

Jis teigė, kad kai yra nustatomas transporto priemonės savininkas, jam įteikiamas reikalavimas apleistą automobilį iš stovėjimo vietos pašalinti. Dažniausiai nustatomas 10 dienų terminas.

Pasak S. Valiulio, panašių pranešimų sulaukiama dažnai. Rengdami patikrinimus, kartais automobilius randa ir patys specialistai.

"Gyvenamųjų namų kiemuose ši problema išties egzistuoja. Parkavimo vietų trūksta, o dar stovi nevažiuojančios apleistos mašinos. Per savaitę sulaukiame apie 20 pranešimų", - dėstė S. Valiulis.

Jis skaičiavo, kad vien šiais metais reikalavimų pašalinti apleistus automobilius Savivaldybės specialistai surašė per 200.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder