Pasak Klaipėdos universiteto mokslo darbuotojo daktaro Vytautas Jokubauskas, tarpukaris yra tai, ant ko mes statome savo dabartį. Be Lietuvos kariuomenės indelio 1919-1920 metais, šiandien neturėtume to, ką turime dabar.
Lietuvos kariuomenės asociacijos Karinių jūrų pajėgų karininkų klubas, vienijantis 80 narių, sumanė įamžinti kariuomenę kokioje nors gerai žmonėms matomoje vietoje. Beje, knechtas pastatytas karininkų asmeninėmis, o ne kariuomenės.
Komandoras leitenantas Remigijus Zabiela pasakojo, kad klubo nariai įgyvendina įvairius socialinius projektus ir tuo prisideda prie visuomenės gyvenimo. Jie moka nario mokestį, tad turi savo biudžetą.
"Labai smagu, kad mums leido knechtą pastatyti tokioje tranzitinėje vietoje", - sakė R. Zabiela.
Ilgai buvo galvota, kur būtų geriausia tokį akcentą pastatyti. Iš pradžių manyta tai padaryti M. Mažvydo alėjoje. Galų gale nuspręsta, kad knechtas turi būti kuo arčiau vandens. Kariškiai dėkingi dailininkui, parodžiusiam būtent šią vietą, Klaipėdos miesto savivaldybė už paramą.
AŠTUONIUKĖ. Ant Lietuvos kariuomenei skirto knechto rišama aštuoniukė.
Meninę kompoziciją sukūrė skulptorius Arūnas Sakalauskas. Tai pirmas jo darbas jūrine tematika, bet, pasak jo paties, ko gero, ne paskutinis.
Klaipėdos miesto merui Vytautui Grubliauskui, A. Sakalauskui ir karininkų klubo valdybos atstovui atidengus knechtą dar teko užrišti lyną, ką padaryti ne jūrininkui nebuvo taip paprasta.
Karininkų klubas įsipareigojo padaryti taip, kad lynas nebūtų paprastai nuimamas, prireikus jį keisti. Knechtą aplankyti karininkai ketina kiekvieno mėnesio 23 d.
"Šitas akcentas kalbant apie Lietuvos kariuomenės šimtmetį yra klaipėdietiškiausias ir labiausiai jūrinis akcentas. Jis unikalus, prasmingas ir įkvepiantis. Pro jį einantiems žmonių srautams jis prisimins, kokioje valstybėje jie gyvena, kokia mūsų kariuomenė ir Karinės jūrų pajėgos. Galime pasidžiaugti atversdami antrąjį Lietuvos kariuomenės šimtmečio puslapį", - kalbėjo uostamiesčio meras.
A. Sakalauskas išdavė paslaptį, kad knechtas buvo paimtas iš tikro laivo ir dabar yra eksponuojamas. Postamentas padarytas iš akmens. "Pasižiūrėjau, kad akmuo būtų gražus. Čia yra granitas, tiesiog lietuviškas lauko akmuo", - pasakojo skulptorius ir pridūrė, kad darbui atlikti turėjo mažai laiko - gal tik mėnesį.
Rašyti komentarą