COVID-19 nustatytas Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos mokiniui

COVID-19 nustatytas Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos mokiniui

Koronavirusas antradienį nustatytas Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos mokiniui, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Asmuo, dabartiniu vertinimu, visą praėjusią savaitę užkrečiamuoju periodu buvo mokykloje. Šią savaitę į mokyklą jis jau nebėjo“, – BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Anot jos, tyrimas dėl jaučiamų simptomų mokiniui atliktas šį pirmadienį.

Pirminiais duomenimis, sąlytį su užsikrėtusiuoju turėjo 30 mokinių, 12-kai mokytojų atliekami profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19.

J. Petravičienės teigimu, epidemiologai dar aiškinasi, kur vaikas galėjo užsikrėsti.

„Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, tačiau kol kas aiškių sąsajų, kad vaikas būtų bendravęs su jau užsikrėtusiais asmenimis ar grįžusiais iš užsienio, mūsų specialistai nenustatė. Taigi užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios“, – aiškino ji.

Kaip BNS sakė progimnazijos direktorė Gražina Pocienė, nuotoliniu būdu laikinai mokysis ne tik izoliacijoje esantys užsikrėtusiojo klasiokai, bet ir dar vienos šalia esančios klasės moksleiviai.

„Kadangi ten mokosi užsikrėtusiojo pusseserė, tai nusprendėm tuos vaikus mokyti nuotoliniu būdu, kol ji atliks tyrimą ir bus aiškūs atsakymai“, – teigė direktorė.

Anot jos, mokykloje antradienį ryte dezinfekavus patalpas, kitiems mokiniams bus tęsiamas įprastinis, kontaktinis ugdymas.

Anksčiau antradienį pranešta, kad koronavirusas Klaipėdos apskrityje nustatytas ir Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtiniui.

J. Petravičienės teigimu, abu šie atvejai bus įtraukti į trečiadienio statistiką.

Pasak NVSC atstovės, COVID-19 liga šiuo metu serga 16 Lietuvos moksleivių, tačiau nė vienas iš jų neužsikrėtė ugdymo įstaigoje.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder