Liepą Seime priėmus įstatymą, premjeras Saulius Skvernelis perspėjo, kad šis reikalavimas darbdaviams gali sukelti nepatogumų, tačiau jis akcentavo, kad tokia informacija darbo ieškančiam žmogui yra reikalinga.
Įstatymas įsigaliojo liepos 27 dieną, tačiau iki šiol į VDI skrieja pranešimai apie skelbimuose vis dar nenurodytus siūlomus atlyginimus, sakė VDI patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė.
Pasižvalgius po svetaines, kuriose skelbiami darbo pasiūlymai, matyti, kad daug įmonių reikalavimus vykdo - nurodytas mėnesinis arba valandinis atlyginimas. Tiesa, siūloma atlygio suma tame pačiame skelbime gali ir ženkliai svyruoti - nuo 600 eurų iki 1 tūkst. eurų.
"Sulaukiame daug nusiskundimų, kad ne visur siūlomas atlygis skelbiamas, tad prašėme darbo inspektorių patikrinti kai kuriuos portalus, spaudą. Jei jie kažkur mato, kad tai nėra daroma, siunčiame darbdaviams parengtą laišką ir informuojame, nuo kada įsigaliojo nauja Darbo kodekso nuostata, kas joje sakoma, ką jie turėtų daryti. Tai yra informacinė prevencinė priemonė. Pastebėjome, kad tie, kurie laiškus gavo, skelbimus greitai pasitaisė. Galima sakyti, kad tai turėjo įtakos ir davė rezultatą, tad tą darysime ir toliau", - dėstė J. Kažukauskaitė-Sarnickienė.
VDI neseniai išplatino pranešimą ir nurodė, kad darbdavius, kurie nenurodys skelbime atlyginimo, baus.
"Jei matysime, kad darbdavys piktybiškai nesilaiko reikalavimų, bus planuojamas patikrinimas. Gali būti taikoma ir sankcija", - aiškino J. Kažukauskaitė-Sarnickienė
Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą bauda už tokį padarytą pažeidimą gali siekti nuo 80 iki 880 eurų.
Prekybos centro "Maxima" Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigė, kad šiuo metu dedamos visos pastangos tam, kad reikalavimas būtų įvykdytas.
"Liepos pradžioje priimtas sprendimas apie atlyginimą skelbti darbo skelbimuose įsigaliojo labai greitai, o mūsų atveju šis pokytis yra imlus laikui, atsižvelgiant į skelbimų kiekio apimtį ir kanalų platumą", - dėstė ji.
Apie 230 skirtingų pareigybių turintis prekybos tinklas kas mėnesį vidutiniškai ieško apie 800-1 000 darbuotojų.
Personalo sprendimų įmonės "Amber staff" Klaipėdos biuro vadovė Vaida Pociutė-Bortelienė tikino, kad įmonė dar prieš įsigaliojant įstatymui konsultavo ir skatino darbdavius apibrėžti darbo užmokesčio ribas.
"Taip darbo pasiūlymas atrodo aiškesnis ir konkretesnis", - dėstė ji.
Tačiau V. Pociutė-Bortelienė pastebėjo, kad atlyginimo dydį aukštoms kvalifikacijoms nurodyti yra sudėtinga, kadangi kandidatuoja kandidatai su skirtinga patirtimi ir kompetencijomis. "Be to, dažnai aukštos kvalifikacijos ir vadovaujamą darbą dirbančių darbuotojų atlygis susideda ne tik iš mokamo atlyginimo, bet ir kitų finansinių naudų, kurių skelbti viešai įmonės ne visada pageidauja", - komentavo V. Pociutė-Bortelienė.
Rašyti komentarą