Diplomatas grįžta dirbti į Klaipėdą

Diplomatas grįžta dirbti į Klaipėdą

Užvakar Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos taryba iš šešių kandidatų išsirinko naują mokyklos vadovą. Į šį postą išrinktas klaipėdiečiams gerai pažįstamas Vaclavas Stankevičius šiek tiek sunerimęs dėl naujų iššūkių. Beje, įdomi detalė - jis yra šios mokyklos absolventas.

Šiemet baigiasi Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus profesoriaus Viktoro Senčilos kadencija. Šiemet nuo liepos 1 d. jis nebevadovaus mokyklai. Tiesa, jis lieka dirbti mokykloje - dėstytojaus. Be to, dabar jis - ir miesto Tarybos narys.

Viename iš interviu "Vakarų ekspresui" V. Senčila yra sakęs, kad jam ne tas pats, kas vadovaus šiai mokyklai. "Vaclavo Stankevičiaus kandidatūrą vertinu labai teigiamai. Visu pirma, tai gerai žinomas politikas, turintis didžiulę darbo su žmonėmis ir vadovavimo patirtį. Kitas labai svarbus dalykas - jis jūrininkas. Kad ir kaip būtų, mūsų mokykla yra labai specifinė. Per 71 mokyklos gyvavimo metus ji turėjo net 14 specialybių. O dvi specialybės tebėra išlikusios nuo pat jos įsteigimo - tai jūrų laivavedyba ir laivų inžinerija", - sakė profesorius.

Naują mokyklos direktorių rinko 11 žmonių taryba - 5 jūrinės industrijos atstovai, 5 mokyklos darbuotojai ir vienas studentas. Prireikė net dviejų rinkimo turų. Beje, visų pretendentų į šį postą CV galima rasti mokyklos interneto svetainėje. Už kandidatą, kuris laimėtų, turi balsuoti ne mažiau kaip 7 komisijos nariai. Pats V. Senčila kaip direktorius dalyvavo mokyklos tarybos darbe, bet neturėjo balso teisės.

"V. Stankevičiui nereikėtų nerimauti. Mokykloje jo irgi laukia darbas su žmonėmis. Jis labai daug dirbo teisėkūros srityje, mokykloje irgi kuriamos programos. Mes rinkome ne dėstytoją, kuriam keliami kiti reikalavimai, o vadovą. Mokykla - tai didelė organizacija. Kad ir kapitonas, negalima jo taip įmesti ir tegu plaukia. Supažindinsime ir su žmonėmis, ir su planais, ir kitkuo", - žadėjo V. Senčila.

"Šiek tiek jaudinuose. Dirbau laivyne, Lietuvos Seime, dar tebedirbu Užsienio reikalų ministerijoje, o švietimo sritis man šiek tiek neįprasta, netgi visiškai nauja sritis. Galbūt šioje mokykloje mano pliusas, kad aš vis dėlto esu profesionalus jūrininkas. Beje, esu Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventas. Niekada gyvenime negalėjau pagalvoti, kad kada nors tapsiu jos vadovu", - sakė V. Stankevičius.

64-erių V. Stankevičius 17 metų dirbo laivuose jūroje ir yra kapitonas. Pradėjęs dirbti krante buvo AB Klaipėdos transporto laivyno, kol nebuvo privatizuota, direktorius laivyno eksploatacijai, kompanijos viceprezidentas.

"Mano gyvenimas taip susiklostė, kad aš visiškai nebūnu namuose. Tai į jūrą plaukiau, tai Seime dirbau, paskui Užsienio reikalų ministerijoje - iš pradžių Kaliningrade, o dabar - Lenkijoje. Pagalvojau, kad neblogai jau būtų inkarą nuleisti namie", - prisipažino diplomatas. Pastaruoju metu jis su žmona Rima gyvena Palangoje.

Kol kas sutartis su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos tarybos pirmininku dar nepasirašyta. Ko gero, tai bus padaryta kitą savaitę. V. Stankevičius planuoja pradėti darbą Klaipėdoje nuo liepos 1 d.

"Labai daug žmonių, dirbančių Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, aš pažįstu. Joje daug mano kolegų jūrininkų. Man reikės susipažinti su visais darbais, viską pačiam pačiupinėti, suprasti, kaip kas yra, ir kodėl. Visa mokyklos infrastruktūra smarkiai pasikeitė nuo tų laikų, kai aš joje mokiausi. Mokykla yra labai pažengusi į priekį.", - kalbėjo būsimas Jūreivystės mokyklos vadovas.

Kol kas jis neplanuoja dėstyti laivavedžiams. Pirmiausia reikia perimti, vaizdžiai tariant, mokyklą.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder