Diskutuos dėl Žuvininkystės įstatymo pakeitimo

Diskutuos dėl Žuvininkystės įstatymo pakeitimo

Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Simonas Gentvilas penktadienį Klaipėdoje kartu su žuvininkystės įmonių, Klaipėdos universiteto ir Žuvininkystės tarnyba aptaria Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) įregistruotas Žuvininkystės įstatymo pakeitimo pataisas.

„Pateiktos įstatymų pataisos yra radikalios ir turėtų neigiamas pasekmes žuvininkyste užsiimantiems verslininkams bei visam Lietuvos pajūrio regionui“, - akcentuojama kvietime. Čia taip pat priduriama, kad susitikimo metu siekiama išnagrinėti aktualias problemas ir pristatyti privalomus pakeitimus, kuriais būtų protingai kontroliuojama pakrantės žvejyba.

LVŽS frakcijos nariai Kęstutis Mažeika, Virginija Vingrienė ir Aurimas Gaidžiūnas bei TS-LKD frakcijos narys Mykolas Majauskas pernai įregistravo įstatymo pakeitimo pataisas, kuriomis valstybiniuose vidaus vandenų telkiniuose būtų leidžiama specializuotoji seliavų, stintų, upinių nėgių ir migruojančių ungurių žvejyba. Kitų rūšių žuvų verslinė žvejyba būtų leidžiama tik Kuršių mariose, Nemuno žemupio polderiuose ir privačiuose vidaus vandenų telkiniuose.

Taip pat siūloma, kad verslinė žvejyba Baltijos jūros priekrantėje 300 metrų nuo jūros kranto linijos, 3 kilometrų spinduliu nuo valstybinio Klaipėdos jūrų uosto šiaurinio ir pietinio molų galų bei 1 kilometro spinduliu nuo Šventosios upės žiočių būtų draudžiama, išskyrus specializuotąją stintų, strimelių ir grundalų žvejybą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder