Uostamiesčio pareigūnai akcentuoja, kad pastatų sienų paišytojai Klaipėdoje pastaruoju metu stebimi tarsi per padidinamąjį stiklą.
"Ši problema prioritetinė. Yra sudaryta speciali darbo grupė, kuri ir dirba šiuo klausimu. Tiesa, matome, kad ir sienų tepliotojai yra savo srities profesionalai, tad juos identifikuoti nėra paprasta. Be to, matyt, ir bausmės yra neadekvačios, nes jos neatgraso nuo tokių nusikaltimų", - ketvirtadienį vykusiame susitikime su miesto meru Vytautu Grubliausku pasakojo Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas.
Jis ragino nuo grafitininkų nukentėjusių pastatų savininkus būtinai kreiptis į policiją, nes tuomet yra galimybė ne tik nubausti sienų terliotojus, bet ir priversti juos atlyginti patirtus nuostolius.
Pritardamas A. Motuzui, jo kolega Zigmas Turskis pasakojo, kad Klaipėdoje siautėja dviejų kategorijų sienų paišytojai - 12-14 metų paaugliai, arba vyresni, pažengę grafitininkai, kuriems tai yra tarsi saviraiškos forma.
"Tarp terliotojų būna ir gerai uždirbančių žmonių, tad, matyt, skiriamos baudos, jų nelabai gąsdina", - pasakojo Z. Turskis.
Svarstoma, kad būtų tikslinga pasekti Švedijos pavyzdžiu, kur pastatų sienos dengiamos specialia medžiaga, nuo kurios bet kokie piešiniai ar užrašai lengvai nusivalo.
"Tikėtis, kad dabar visi namai mieste bus padengti tokiais dažais, būtų naivu, bet ant tų pastatų, kur tai daroma nuolatos - kodėl gi ne", - svarstė V. Grubliauskas.
Mintis grafitininkams skirti specialius plotus, kur jie galėtų reikštis, pasak pareigūnų vargiai sumažintų problemos mastą.
"Drįstu abejoti, kad tokia prevencinė priemonė pasiteisintų. Kai plotas nedidelis - vienas nupieš, o kitas ateis ir pieš ant viršaus. O jiems nepatinka, kai darbai greitai dingsta. Jų tikslas, kad kuo daugiau žmonių jų terliones pamatytų", - pasakojo Z. Turskis.
Šių metų pradžioje Klaipėdoje pastebėta itin daug subjaurotų pastatų. Pareigūnai sakė nenorintys atskleisti daugiau detalių, kad nepakenktų tyrimui, tačiau užsiminė pastaruoju metu akylai stebintys kelias sienų niokotojų grupes.
Taip pat užsiminta, kad kovojant su grafitininkais ne itin padeda ir mieste esančios senstelėjusios vaizdo kameros.
Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė priminė, kad kamerų bazę mieste palaipsniui žadama atnaujinti. Vien pernai buvo atnaujinta 10 kamerų piliavietėje ir Vasaros estradoje.
"Manau, kad būtų pravartu ir miestiečių atsiklausti, ką mes turime daryti su šia problema. Kartais iš šono pasakyta nuomonė būna labai racionali", - teigė K. Vintilaitė.
Miesto vadovas siūlė šį klausimą įtraukti į gyventojų apklausą. Esą gal paaiškės, kad miestiečiams tie grafičiai netgi patinka ir su jais kovoti neverta.
Rašyti komentarą