Į milijono dalybas - per nesutarimus

Į milijono dalybas - per nesutarimus

Per kančias į žvaigždes. Taip galima įvardyti miesto Taryboje kilusį nuožmų mūšį dėl integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupės steigimo, kuri spręs, kokiems projektams iki 2020-ųjų bus skirta milijonas eurų. Įvairių Klaipėdos asociacijų atstovai ir politikai garsiai abejojo tokios grupės steigimo skaidrumu.

Sprendimo projektą pristačiusi Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė teigė, kad asociacijos steigimas reikalingas vietos veiklos grupės strategijos organizavimui ir įgyvendinimui - bendruomenių inicijuojamiems projektams iki 2020 m. bus skirta milijonas eurų.

E. Jurkevičienė pažymėjo, kad šios grupės steigėjais taps Klaipėdos savivaldybė, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija "Apskritasis stalas", Klaipėdos senamiesčio verslininkų sąjunga, asociacija "Mano miestas Klaipėda", Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas ir Klaipėdos miesto neįgaliųjų draugija.

Dėl tokio pasirinkimo ir kilo daugiausia diskusijų.

"Kodėl nesugebėta susitarti su miesto bendruomenės atstovais? Kas patvirtino kriterijus šioms penkioms organizacijoms?" - klausė Tarybos narė Lilija Petraitienė.

"Kodėl nebuvo pakviesta Klaipėdos nevyriausybinių organizacijų (NVO) taryba, kodėl nebuvo informuoti apie vietos veiklos grupės steigimo klausimus?" - antrino Nina Puteikienė.

Esą svarbu buvo ir tai, kad bendruomenių veikla būtų susijusi su tiksline teritorija (nuo Kauno gatvės iki Danės upės).

Vis dėlto politikų toks atsakymas netenkino - dar bent kelis kartus buvo perklausta, pagal kokius kriterijus buvo atrinkti būtent šie steigėjai. E. Jurkevičienė bandė nuraminti aistras: esą grupė bus atvira visoms organizacijoms ir bendruomenėms, todėl ją įsteigus visi galės prisijungti ir teikti savo projektus.

Tribūna buvo suteikta ir miestiečiams. Įvairių nevyriausybinių ir verslo organizacijų atstovu prisistatęs Dinas Kačinskas grupės steigimą išvadino niekiniu procesu, kuris pažeidė vidaus reikalų ministro nustatytas taisykles.

"Buvo teisėtai išrinkti dokumentų rengimo grupės nariai, aš esu vienas iš jų. Surengėme susirinkimą, parengėme dokumentus. Birželio 8 dieną juos pateikėme Savivaldybei, jie buvo priimti, ten taip pat prašėme skirti atstovus iš Savivaldybės pusės ir patvirtinti konsultacinio pobūdžio grafiką. Jokio atsakymo negavome, o mūsų įstatų projektas kažkur dingo, po to buvo pateiktas Savivaldybės įstatų projektas, kuris nebuvo derintas su NVO atstovais. Tai neteisėta, ir teisėtai išrinkti dokumentų rengimo grupės nariai prašo nepritarti", - šnekėjo D. Kačinskas.

Po šio pareiškimo tarp politikų kilo abejonių, tačiau valdantieji vis tiek siūlė pritarti šiam projektui, kadangi iki rugpjūčio 28 d. Vidaus reikalų ministerijai privalu pateikti strategiją, o iki to laiko daugiau Tarybos posėdžių nevyks. Esą visus kilusius neaiškumus ar procedūrinius pažeidimus išsiaiškins ministerija.

Beje, politikams neįtiko ir siūlomi Savivaldybės atstovai veiklos grupėje. Nors dėl Strateginio planavimo skyriaus vedėjos Indrės Butenienės kandidatūros diskusijų nekilo, politikai pasipriešino jaunimo reikalų koordinatorės Airidos Česnienės kandidatūrai. Tad administracijos direktorius po ilgų diskusijų į Tarybą nusprendė deleguoti Viešosios tvarkos skyriaus vedėją Kristiną Vintilaitę.

Opozicijos atstovai liko nusivylę esą skubotu veiklos grupės steigimu.

"Mes esame verčiami balsuoti už sprendimą, kuris buvo rengtas paniekinant NVO organizacijas", - tvirtino N. Puteikienė.

Tačiau opozicionierių balsas nebuvo išgirstas. Iš 26 balsavusių Tarybos narių 17 pasisakė už, 8 prieš ir vienas susilaikė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder