Adresu Taikos pr. 105 esantį nekilnojamąjį turtą, kuriam parduoti bendrovė paskelbė viešąjį konkursą, sudaro 1 727 kv. metrų bendrojo ploto patalpos bei 1 687 kv. metrų ploto kiemo aikštelė. Pradinė pardavimo kaina - 801 tūkst. eurų.
Konkurso dalyviai savo paraiškas dalyvauti konkurse gali pateikti iki gegužės 18 dienos UAB "Lietuvos kinas" administracijoje, Vilniuje.
Parduoti legendinį kino teatrą norėta jau senokai. Prieš trejus metus norą įsigyti šį nekilnojamąjį turtą išreiškė ir prekybos centras "Lidl". Kas dabar nuspręs įsigyti šias patalpas, bendrovės vadovai teigia nė nenumanantys, tačiau yra visiškai įsitikinę, kad parduoti šį bendrovės turtą tiesiog būtina.
"Mūsų bendrovei reikia pačiai išsilaikyti. Turtas, kurį mes dar turime, nėra modernus. O, siekiant renovuoti kino teatrą, kad šis galėtų konkuruoti su "Forum Cinema", reikia pernelyg daug investicijų", - aiškino "Lietuvos kino" direktorius Arūnas Toškus.
Šiandien bendrovei, be kino teatro "Jūratė ir Kastytis", dar priklauso "Ozo" kino salė, didžiulė kino bazė bei administracinės patalpos Vilniuje bei kino teatras "Naglis" Palangoje. Būtent pastarojo kino teatro renovacijai, pardavus patalpas Taikos prospekte, bendrovė sutelks visus savo pajėgumus ir santaupas.
"Lietuvos kinas" neseniai pardavė ir savo sandėlius, kuriuose buvo saugojamos 35 mm kino juostos, uostamiesčio Dubysos gatvėje.
Kino teatras "Jūratė ir Kastytis", anot buvusio jo vadovo Vaclovo Aleksandravičiaus, duris atvėrė apie 1977-uosius. Kino teatre veikė dvi salės ir tai buvo itin pamėgta klaipėdiečių, gyvenusių pietinėje miesto dalyje, vieta. Buvo laikai, kai teatras nė nebepajėgė aptarnauti tokio kiekio žmonių, tad veiklą planuota išplėsti.
"Tuo metu kino teatrų Klaipėdoje buvo daugiau negu bažnyčių", - juokavo V. Aleksandravičius.
Didžiausią smūgį "Jūratei ir Kastyčiui" sudavė "Žemaitijos" kino teatro modernizavimas, vėliau - "Akropolyje" įsikūrusio modernaus kino teatro veikla. Anot A. Toškaus, būtent tuomet buvo būtina investuoti į "Jūratės ir Kastyčio" modernizavimą, tačiau proga buvo praleista, ir kino teatras iš rinkos iškrito.
Palaipsniui mažėjant žiūrovų srautui, viena iš dviejų kino salių buvo paversta naktiniu klubu, kuris netrukus bankrutavo, vėliau dar veikė maitinimo įstaiga.
Savo veiklą kino teatre bendrovė sustabdė maždaug prieš dešimtmetį. Po to patalpas bendrovė nuomodavo ir ten vyko uždaros filmų peržiūros, renginiai, seminarai. Filmams rodyti patalpas išsinuomodavo ir kino festivaliai.
"Jūratės ir Kastyčio" patalpose šiandien kol kas dar veikia kazino, biliardinė, parduodama buitinė technika.
Rašyti komentarą