Kiek tvarkos pridėjo lazda valdžios rankoje?

Kiek tvarkos pridėjo lazda valdžios rankoje?

Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas buvo vienas iš tų, kurie primygtinai siūlė plėsti Viešosios tvarkos skyrių. Tam, anot jo, kad būtų tvarka.

Dabartinę miesto Tarybos valdančiąją daugumą sudarančios politinės jėgos prieš 2011-ųjų rinkimus į savivaldybes paskelbė panašias programas ir neslėpė, kad sieks viešosios tvarkos ir rimties užtikrinimo mieste. Ir netrukus įrodė, kad ketinimai buvo rimti: jeigu prieš ketverius metus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje dirbo vos keli specialistai, per metus surašydavę kelis šimtus administracinių teisės pažeidimų protokolų, tai šiandien per dvidešimties tvarkdarių užfiksuoti pažeidimai ir protokolai skaičiuojami tūkstančiais, o paskirtų ir surinktų baudų sumos jau septynženklės.

Tuo viskas nesibaigia - tvarkdariams priskiriamų užduočių daugėja, galiojančios taisyklės papildomos naujais punktais.

Draudimai neoriginalūs

Laisvės šalimi vadinamų Jungtinių Amerikos Valstijų miestuose galiojantys draudimai - išskirtiniai. Pavyzdžiui, Niujorke buvo įvestas draudimas moksleiviams į mokyklą neštis mobiliuosius telefonus, nustatytas pavojingas triukšmo lygis ausinukuose, uždrausti neekonomiški taksi automobiliai, juodi stogai, putplasčio pakuotės maistui išsinešti, didelis druskos kiekis paruoštame maiste ir pan.

Tuo metu Klaipėdoje taisyklės dažniausiai ruošiamos pagal savotiškus šablonus, mat jos negali prieštarauti viršesniems teisės aktams. Todėl jos, kaip ir kituose miestuose, nurodo kur ir kokius šunis laikyti, kur juos vedžioti, kur negalima rūkyti, kas yra triukšmas ir iki kada galima triukšmauti, kaip elgtis vandenyje arba ant ledo.

Pabandė uostamiestis uždrausti viešai rūkyti nepilnamečiams, bet tokią iniciatyvą numarino teismai, paskelbę, kad tai prieštarautų Lietuvos įstatymams.

Gal kiek išsiskiria Statinių priežiūros taisyklės, kurių vienas iš punktų įpareigoja pastatų savininkus panaikinti grafičius arba kreiptis į policiją, kitaip teks mokėti baudą. Jos - nemažos, bet ir sienų dažymas - brangus. Šioje vietoje tenka pastebėti, kad tai suvokia ir savivaldybė, ant kuriai pavaldžių įstaigų pastatų ir kitų objektų taip pat netrūksta grafičių. Kadangi kiekvienas litas skaičiuojamas, dažnai pasinaudojama galimybe kreiptis į policiją.

Visą straipsnį skaitykite dienraščio "Valarų ekspresas" penktadienio numeryje

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder