Klaipėdoje aukoti nepasiturintiems neskubėjo

Klaipėdoje aukoti nepasiturintiems neskubėjo

Į Klaipėdą atvykęs „Maisto banko“ autobusiukas daug norinčiųjų pasidalyti maisto atsargomis su nepasiturinčiais nesulaukė. Nuo 11.30 val. iki 13 val. tuščias dėžes papildė tik vieno miestiečio atnešti maisto produktai. Tikimasi, kad daugiau norinčiųjų padėti atsiras antroje dienos pusėje – nuo 15.30 val. iki 17 val.

„Maisto bankas“ jau rašė, kad dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino, Lietuvoje neįvyko kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Akcijos organizatorių teigimu, praradimas didžiulis.

„Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų (tiek buvo surinkta per praėjusias metais vykusią akciją) ilgo galiojimo maisto produktų. Apmaudu, jog dėl susiklosčiusios situacijos parama maistu nepasiekė daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios bendrai globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių asmenų. Maisto atsargų socialiai remtiniems trūksta, o problemos mastas tik gilėja su kiekvienu nauju bedarbiu – vis daugiau pagalbos prašymų sulaukiama iš karantino metu darbą praradusių žmonių“, - buvo rašoma pranešime.

Tačiau šįmet galimybė padėti nepasiturintiems išliko. Nuo gegužės 20 d. iki birželio 17 d. galima maisto atnešti į specialiai tam įrengtas maisto surinkimo dėžes. Uostamiestyje maistą galima paaukoti adresu Baltijos pr. 103.

Kita galimybė – atnešti maistą savanoriams, keliaujantiems projekto autobusiuku per visą Lietuvą. Tad būtent penktadienį „Maisto banko“ autobusiukas atvyko į paskutinį tašką – Klaipėdą. Tačiau per pietus buvo sulaukta vos vieno asmens gerumo.

„Maisto banko“ savanoris Giedrius teigė, kad akcija didelio entuziazmo nesusilaukė ne tik uostamiestyje. Per keturias dienas 8 miestuose surinkta apie 8 dėžes maisto.

„Situacija atrodo liūdnai. Šįkart žmonės mažiau aukoja. Būdavo kur kas paprasčiau, kai žmonės galėdavo aukoti maistą parduotuvėse. Tikimės, kad šiandien klaipėdiečiai dar parodys savo gerumą ir prisidės prie akcijos“, - vylėsi Giedrius.

Klaipėdoje „Maisto banko“ autobusiukas nuo 15.30 val. iki 17 val. stovės adresu Žvejų g. 27T (šalia Pilies muziejaus).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder