Klaipėdos mokyklos mokslo metus baigs dirbdamos nuotoliniu būdu

Klaipėdos mokyklos mokslo metus baigs dirbdamos nuotoliniu būdu

Klaipėdos švietimo įstaigos mokslo metus baigs dirbdamos nuotoliniu būdu, ilgiausiai, iki birželio 12-osios, mokysis vyresnieji moksleiviai, sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis pabrėžia, kad sugrįžimo į mokyklas nauda vis dar esant rekomendacijoms vengti susibūrimų „būtų nepalyginamai mažesnė, nei mokslo metų baigimas nuotoliniu būdu“.

„Vakar buvo bendrauta su visų Klaipėdos švietimo įstaigų vadovais, atstovais, išgirstant ir jų nuomonę. Bendras sutarimas buvo toks, kad klaipėdiečiai mokiniai šiuos mokslo metus užbaigs mokydamiesi nuotoliniu būdu“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė V. Grubliauskas.

Meras tikisi, kad savivaldybei nepavaldžios ugdymo įstaigos taip pat „jungsis prie miesto pozicijos“, laikantis centrinės valdžios rekomendacijų.

Anot mero, nuspręsta, kad pradinių klasių moksleiviai mokytųsi iki gegužės 29 dienos, dar savaitė būtų skirta moksleivių individualioms konsultacijoms. Vyresniųjų klasių moksleiviai mokytųsi iki birželio 12 dienos, savaitę po to taip pat skiriant konsultacijoms.

Klaipėdos abiturientai, kaip ir visoje Lietuvoje, mokysis iki gegužės 22 dienos. Šią savaitę jie dar turi galimybę apsispręsti dėl to, kiek ir kokių laikys egzaminų. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius siūlo mokykloms iki birželio 1 dienos ugdymo procesą tęsti nuotoliniu būdu, o vėliau pačioms mokykloms su steigėju spęsti dėl mokslo metų pabaigos datos. Anot A. Monkevičiaus, ugdymo planai nenustato vienos bendros mokslo metų pabaigos datos, tik trukmę, ir mokyklos darbą organizuoja skirtingai, tačiau daugelis darbą numatė baigti iki birželio 10 dienos.

Tuo metu Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė sakė, kad dėl koronaviruso pandemijos didelis iššūkis šiemet savivaldybėms bus organizuoti brandos egzaminus.

Pasak jos, per pirmuosius egzaminus abiturientams bus išdalinti respiratoriai, kuriuos jie privalės į kitus egzaminus atsinešti patys. Taip pat dėl saugumo reikalavimų laikantieji egzaminus bus sodinami kas du metrus, ne daugiau nei po 9 klasėse ir ne daugiau, nei po 50 salėse. Bus matuojama jų temperatūra.

Egzaminų vykdytojų taip pat mažės – vietoje dviejų vienai klasei liks vienas, visi jie galės būti tos mokyklos, kurioje vyksta egzaminas, mokytojai. 

Į darželius vaikų siūlo nevesti

Nuo pirmadienio į darželius leidžiama grįžti visiems vaikams, tačiau V. Grubliauskas kvietė tėvus įvertinti, kad „tai yra galimybė, o ne prievolė“. Jis patikino, kad mokestis už darželį, jei vaikas į jį neina, karantino metu nėra renkamas.

„Jei būtų galimybė vaikų į darželį nevesti, manau, kad tai būtų gerokai didesnė vertybė, nei to neišnaudoti, nes rizikos išlieka“, – pabrėžė meras.

Visi per karantiną dirbę darželių darbuotojai turės pasitikrinti dėl koronaviruso, kaip tai numato sveikatos apsaugos ministro įsakymas.

L. Prižgintienės teigimu, grupėse galės būti po 20 vaikų, lopšelio grupėse – po 15, bus tikrinama ateinančiųjų temperatūra, nebus priimami vaikai, turintys peršalimo simptomų.

Šiuo metu vienoje grupėje gali būti ne daugiau nei 10 vaikų. Darželių grupės taip pat galės būti sujungtos, tačiau tai padarius vaikai nebegalės migruoti į kitas sujungtas grupes. Taip pat atsisakoma kai kuriose įstaigose įprasto maitinimo švediško stalo principu – jis bus galimas tik grupėse, ne valgyklėlėse.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder