Miestas bažnyčios statybai pinigų neduos
Miestas bažnyčios statybai pinigų neduos

Uostamiesčio politikai pritarė Šv. Jono bažnyčios atstatymui Klaipėdos senamiestyje su sąlyga, kad Savivaldybė savų pinigų statyboms neskirs.

Labiausiai šių maldos namų atstatymu suinteresuota evangelikų liuteronų parapija. Jai ir Klaipėdos savivaldybės administracijai pasirašius bendradarbiavimo sutartį, praėjusiais metais buvo pradėta rengti Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo galimybių studija.

Šią savaitę buvo pristatytos UAB "Civitta" ir MB "Pupa - strateginė urbanistika" parengtos keturios alternatyvos. Pirmąja siūloma atstatyti autentišką bažnyčią su didžiuoju bokštu, antrąja - ženkliai mažesnę bažnyčią su atitinkamai mažesniu bokštu, trečiąja - mažesnio tūrio bažnyčia, išlaikant originalaus dydžio bokštą. Ketvirtoji alternatyva (skelbti architektūrinį konkursą naujam statiniui) esą būtų reikalinga, jei netiktų nė vienas iš pirmų trijų variantų.

Senoji bažnyčia, ypač jos bokštas, urbanistiniu aspektu buvo senamiesčio vertikalinis akcentas, mat bokšto sienų ilgis ir plotis siekė 16 ir 8 metrus, o aukštis - 75 metrus. Pasak studijos rengėjų, jei ji būtų atstatoma originalaus dydžio, būtų aukštesnė už "K" ir "D" raidžių formos pastatus.

Pasak UAB "Civitta" atstovo Mindaugo Balkaus, bažnyčios erdvę būtų galima naudoti ne tik religinėms apeigoms, bet ir visuomeniniams renginiams, pavyzdžiui, diplomų teikimų ceremonijoms.

"Taip pat galima įrengti kavinę, restoraną ar viešbutį, apžvalgos aikštelę, bendruomenės namus, kriptą perlaidojamiems ar kasinėjimų senamiestyje metu rastiems palaikams", - dėstė M. Balkus.

Autentiškos bažnyčios statybos, galimybių studijos rengėjų teigimu, kainuotų apie 6,4 mln. eurų be PVM. Numatomi finansavimo šaltiniai - privačių asmenų, bendruomenės aukos, apie galimą paramą yra užsiminęs Vokietijos konsulatas Klaipėdoje. Galimybių prisidėti, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės teigimu, ieškos ir Vyriausybė.

Tačiau Klaipėdos politikai iš miesto biudžeto remti statybų nenorėtų.

"Reikia būti atsargiems, kad mes savęs neįklampintumėme. Turime ir savo daug projektų nebaigtų, daug idėjų neįgyvendintų", - nuomonę išsakė Rimantas Taraškevičius.

Galiausiai Savivaldybės tarybos Kolegija pritarė pirmajai alternatyvai, autentiškos bažnyčios atstatymui, su sąlyga, kad darbų Savivaldybė nefinansuos.

"Mūsų pritarimas vienai ar kitai alternatyvai nereiškia automatiškai ir finansinio Savivaldybės įsipareigojimo", - pabrėžė meras Vytautas Grubliauskas.

Preliminariai planuojama, kad pasirengimas bažnyčios atstatymui galėtų trukti iki 2019 metų, dar ketverius metus truktų statyba.

VIZIJA. Galimybių studijos rengėjai siūlo autentišką bažnyčios pastatą dalinti į du, bokštą - į 7 arba 8 aukštus, erdves pritaikant ir religiniams, ir visuomeniniams poreikiams.

UAB "Civittas" nuotr.

Sidebar placeholder