"Nesulaukiau kol kas ", - trečiadienį žurnalistams Vyriausybėje sakė vidaus reikalų ministras.
Klaipėdos miesto tarybos narys V. Titovas žadėjo parašyti laišką vidaus reikalų ministrui S. Skverneliui ir reikalauti, kad būtų pradėtas tyrimas, išsiaiškinta, kodėl trys asmenys iš Latvijos įtraukti į sąrašą užsieniečių, kurie Lietuvos valstybei kelia grėsmę.
Apie šį įvykį vidaus reikalų ministras teigė turįs informacijos iš viešosios erdvės.
"Yra sudarytas nepageidautinų asmenų sąrašas, kur yra aiškiai nustatyti teisiniai pagrindai, kaip tie asmenys į tą sąrašą patenka ir yra tame sąraše. Tai mūsų valstybės sienos apsaugos pareigūnų uždavinys yra tokius asmenis išsiųsti iš Lietuvos. Tas ir buvo padaryta ir tai bus daroma ateityje", - kalbėjo ministras.
S. Skvernelis negalėjo patvirtinti, kad vienas iš išsiųstų asmenų į sąrašus buvo įtrauktas tik atvykęs į Lietuvą.
"Jokio skirtumo nėra, ar tą dieną, ar prieš dvi dienas. Tiesiog jisai yra sąraše, jis, jeigu nori įvažiuoti į valstybę, vadinasi, valstybė turi tokią teisę jo neįsileisti", - tikino ministras ir pridūrė, kad valstybė neįsileidimo priežasčių neaiškina.
ELTA jau rašė, kad iš Lietuvos išprašyti trys Latvijos Respublikos piliečiai, atvykę į Klaipėdoje surengtą forumą. Šie asmenys įtraukti į mūsų valstybėje nepageidaujamųjų sąrašą. Raštišką pranešimą apie tai jiems įteikė Lietuvos pasieniečiai ir paprašė skubiai išvykti iš šalies.
Tarp į Lietuvą neįleistų asmenų - vienas iš aktyviausių vadinamojo "Latvijos antifašistinio komiteto" narys ir kovo 16-ąją surengto mitingo prieš Latvijos legionierius organizatorius Josifas Korenas, europarlamentarės Tatjanos Ždanokos padėjėjas Aleksandras Kuzminis ir istorikas, siekiantis išsaugoti pasaulinių karų aukų atminimą, Aleksandras Ržavinis.
Šie asmenys buvo sulaikyti Klaipėdoje, kur ketino dalyvauti konferencijoje "etnonacionalizmo tema".
Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, pernai į Lietuvą neįleista beveik 3,5 tūkst. užsienio šalių piliečių - 17 proc. daugiau nei 2013 metais. Daugiau nei 600 iš praėjusiais metais į Lietuvą neįleistų asmenų laikomi keliančiais grėsmę ES valstybių viešajai tvarkai, vidaus saugumui ir tarptautiniams santykiams.
2014 metais į Lietuvą neįleista 1618 Rusijos piliečių - 35 proc. daugiau nei užpernai.
Rašyti komentarą