Vienam gyventojui - 22 kilogramai teršalų
"Mieste tarša itin didelė. Vienam žmogui tenka 19 kilogramų visų teršalų, Vilniuje - 7. Tai - statistikos departamento duomenys", - aiškino "Klaipėdos žaliųjų" pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė.
Lietuvos statistikos departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus specialistė Birutė Stolytė portalui ve.lt patikslino, kad Klaipėdos miesto savivaldybėje praėjusiais metais vienam žmogui teko 22 kilogramų teršalų iš stacionarių šaltinių (gamyklų ir taršių įmonių).
"Klaipėdos rajone – 19 kilogramų. Bendrai Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybėse - beveik 22 kilogramų", - apie tai, kiek vienam gyventojui teko teršalų, portalui ve.lt aiškino B. Stolytė.
Ragina imtis priežiūros
Prie rotušės vykusiame proteste žurnalistų kalbinama L. Kuzminčiūtė teigė, kad Skulptūrų parkas yra juosiamas gatvių, kuriose vyksta intensyvus eismas. Ji sakė abejojanti, ar parke išties kris 500 medžių. L. Kuzminčiūtė kalbėjo esą jei parke bus tiesiami pėsčiųjų takai, medžių gali būti iškirsta kur kas daugiau.
"Klaipėdos žaliųjų" pirmininkė pasakojo, kad skulptūrų parke sausų medžių esti, tačiau - mažai. "Pažymima tai, kad medžiai prastai prižiūrimi", - pastebėjo ji.
L. Kuzminčiūtė ragino skirti priežiūrą medžiams. "Tai turėjo būti daroma 30 metų palaipsniui", - komentavo ji.
Visuomenininkė sakė, kad iškirtus medžius bus atsodinama tik 170 medžių. "O kada tie medžiai ataugs", - klausė ji.
L. Kuzminčiūtė aiškino siekianti, kad medžiai būtų kertami palaipsniui, o ne iškarto. "Taip pat norime, kad atsodintų adekvatų kiekį medžių. O žaliųjų zonų mažėja", - konstatavo L. Kuzminčiūtė.
Nesupranta, kam kerta
"Klaipėdos žaliųjų" narė Zita Daugintytė ragino saugoti gamtą ir sodingi naujus medžius, tačiau jokiu nekirsti
"Klaipėdoje liko du skverai, kuriuose galima įkvėpti gryno oro, yra daug medžių - tai skulptūrų parkas ir Dangės skveras.
Čia daug drėgmės, vasarą malonu. Tačiau medžiai naikinami, retinami. Taip atsitiko Dangės skvere. Dabar kažkam medžius prireikė retinti ir skulptūrų parke!
Reiškinys, kai kertami Lietuvos miškai ir medžiai miestuose, blogina ekologinę padėtį, didina šilumos efektą. Tai daro įtaką klimato kaitai. Aš nesuprantu, kam to reikia. Medžius reikia palikti. Vieną kitą galima nukirsti. Viskas", - aiškino ji.
PROTESTAS. Visuomenininkais save laikantys protestuotojai plakatuose paminėjo ne tik problemas dėl medžių | Jono VALAIČIO nuotr.
Neigia esą medžių mažėja
Kiekviename mieste - mažiausiai 30 procentų erdvės laukinei gamtai atsikurti. Tokias rekomendacijas, siekiant sustabdyti klimato kaitą, paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Ar Klaipėdos miesto savivaldybė laikosi šio rodiklio?
"Stengiamės išlaikyti balansą ir atsodinti. Jei vienoje vietoje mažėja, kitoje - daugėja. Tokios galimybės yra ir skulptūrų parke. Tiesa, reikia įvertinti sausuolius, avarinės būklės medžius. Pavyzdžiui, po audros išrauti medžių toje pačioje vietoje atsodinti negalime", - komentavo Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.
Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda aiškino, kad Klaipėdos miesto savivaldybė griežtai laikosi PSO rekomendacijų, tad žaliųjų zonų esą Klaipėdoje tikrai nemažėja.
"Stengiamės išlaikyti pusiausvyrą ir visuose projektuose laikomasi normatyvų, kad atitinkamos paskirties obejktuose liktų 30 procentų žaliųjų plotų. Vienintelis objektas, kuriame tų zonų mažėja, yra uostas, bet tai - ne miestas, tad lai jis ir komentuoja", - pareiškė L. Dūda.
Miesto ūkio departamento direktorius aiškino, kad ir atlikus darbus Skulptūrų parke žalos gamtai padaryta nebus. "Žali plotai liks, tiesiog bus daugiau šviesos, o lajos - nesusiaurėjusios, o normalios, iš viršaus bus vaizdas daug geresnis. Dabar lajos sunykusios", - dėstė jis.
Rašyti komentarą