Pajūrio gamtininkai įspėja: erkių pilna ne tik miškuose

Pajūrio gamtininkai įspėja: erkių pilna ne tik miškuose

Kasmet pavasarį prabundančios erkės primena žmonėms, kad vaikštant gamtoje, o ypač – miškuose, reikia jų kaip reikiant pasisaugoti. Tačiau šiais metais po itin šiltos žiemos gamtininkai sako, kad dalis erkių nė nebuvo užmigusios. Pajūrio regioninis parkas perspėja – gamta saugo tik tuos, kurie ir patys saugosi.

Ketvirtadienį Pajūrio regioninio parko „Facebook“ puslapyje gamtininkai pasidalijo nuotraukomis po pasivaikščiojimo prie Plocio (Plazės) ežero, esančio vakarų Lietuvoje, vos už mažiau nei pusės kilometro nuo Baltijos jūros. 

Jose matyti ant baltos prijuostės ropojančios erkės. 

„Kai kurios vietos joje ypatingos, ypač rezervatai. Ten, kur daug pernykštės aukštos žolės, daug pelinių graužikų, stirnų, lapių ir kitokios gyvybės, ten visada apstu gyvybės. Kai ko vengia ir gamtininkai. Improvizuota prijuostė iš staltiesės, ant jos erkės ilgai neišsilaiko, padeda prasmukti per sąžalynus kai rūbai kibūs ir sunku nukrapštyt gyvius. Bet po kokių 10 minučių ir prijuostė atrodo taip”, - įraše perspėja gamtininkai.

Jie teigia, kad didžioji dalis nuotraukose užfiksuotų erkių – tai pievinės erkės. Jos rečiau siurbiasi į žmogų – priešingai nei miškinės erkės. Anot Pajūrio regioninio parko gamtininko, pievinės erkės taip pat rečiau platina encefalitą. Tačiau bet kuriuo atveju rizika išlieka. Tad gamtininkai ragina žmones šiuo metu nebraidžioti po miškus.

„Mums tai darbas, pripratę ir rūbus visus po žygio į skalbyklę. Dušas, purškalai. Bet ko dabar per karantiną suplūdę žmonės braunas per ženklus į Plocio rezervatą, dar su šunimis, sunku suprasti. Sakytum, pasiskiepiję, bet Laimo liga, nei babiozė to nesupras. Nuotraukoje yra 1/10 to, kas lieka ant prijuostės po pasivaikščiojimo rezervate. Šiemet žiemos nebuvo, tad atminkim, kad „viskas” peržiemojo gerai ir bus „gausos” metai”, - teigiama įraše.

Jame taip pat akcentuojama, kad šiemet saugotis erkių reikėtų ne tik miškuose, bet ir miestuose. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder