Pasaulinę turizmo dieną - turistai savo mieste

Pasaulinę turizmo dieną - turistai savo mieste

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras Pasaulinės turizmo dienos proga šį savaitgalį tradiciškai pakvietė klaipėdiečius ir miesto svečius į nemokamas ekskursijas.

Pasaulinė turizmo diena minima rugsėjo 27-ąją. Šią datą patvirtino Pasaulinė turizmo organizacija. Manoma, jog ši diena – tinkamiausias laikas švęsti: šiauriniame pusrutulyje antroje rugsėjo pusėje baigiasi turistinio sezono įkarštis, tuo tarpu pietiniame jis tik prasideda

Klaipėdoje turizmo sezoniškumas taip pat egzistuoja, tad Turizmo informacijos centro organizuojamose nemokamose ekskursijose dalyvauja daugiausia smalsūs ir žingeidūs vietiniai žmonės, norintys geriau pažinti miestą, kuriame gyvena. Juolab, kad Klaipėdos turizmo ir informacijos centras stengiasi kiekvienai metais pasiūlyti naujovių.

Šiais metais turizmo sezono naujovė buvo – apžvalginė ekskursija po miestą turistiniu autobusu su audiogidu. Trys šios ekskursijos reisai kvietė ir Turizmo dienos proga. Kita naujovė – teminė ekskursija “Prūsijos karalių keliais”, supažindinanti dalyvius su karališkaja Klaipėdos miesto istorija. Didžiausia abi savaitgalio dienas vykusių ekskursijų intriga – tai galimybė apsilankyti seniausiame Klaipėdos švyturyje Melnragėje. Šios trys ekskursijos, pasak Klaipėdos turizmo ir informacijos centro informacijos teikimo specialisto Artūro Petrausko, sulaukė didžiausio susidomėjimo. Kadangi registracija į ekskursijas buvo paskelbta iš anksto – jau paskutinėmis dienomis į šias ekskursijas vietų nebuvo.

Pasaulinės turizmo dienos proga Klaipėdoje taip pat nemokamai buvo galima apsilankyti Botanikos sode, Gintaro muziejuje, sudalyvauti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro inicijuotame žaidime ,,Klaipėdos miesto detektyvai”, kurio dalyviai turėjo ne tik susipažinti su lankytinais Klaipėdos miesto objektais, bet ir juos nufotografuoti.

Klaipėdos turizmo ir informacijos centro atstovas apgailestavo, kad dėmesio nesulaukė judėjimo negalia turintiems žmonėms parengta ekskursija ,,Klaipėda visiems”.

,,Norėjome, kad judėjimo negalią turintys žmonės neliktų nuošalyje ir taip pat įsijungtų į šią šventę. Dažnai sulaukiame priekaištų, kad Klaipėdos senamiestis yra itin nepritaikytas judėjimo negalią turintiems žmonėms, tad parengėme maršrutą, kuris būtų patogus judėti su neįgaliojo vežimėliu. Gaila, kad susidomėjimo šia ekskursija nebuvo”, - sakė A. Petrauskas.

Specialistas suskaičiavo, kad iš viso Pasaulinei turizmo dienai skirtose nemokamose ekskursijose dalyvavo daugiau kaip 500 žmonių. Vien tik švyturyje panoro apsilankyti apie 200 žmonių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder