"Kai viskas užšąla, maisto resursų tikrai sumažėja. Tada tokius paukščius kaip gulbės ar antys galima lesinti įvairiais grūdais. Geriausias pašaras jiems būtų kviečiai ir miežiai, tačiau taip pat tinka ir perlinės kruopos, avižiniai dribsniai arba įvairių kruopų mišiniai", - rekomendavo J. Morkūnas.
Tačiau kaip yra su paukščiams lesinamais duonos gaminiais? Ornitologo teigimu, nereikėtų bijoti plunksnuočių maitinti šiais produktais. Svarbiausia - žinoti, kada galima tai daryti. "Balta duona ar batonu patartina lesinti paukščius tik tada, kai įsivyrauja nuolatinis šaltis ir vandens telkiniai pasidengia ledu", - kalbėjo pašnekovas.
Specialistų teigimu, labiausiai nerekomenduojama lesinti paukščių tada, kai jie patys gali susirasti maisto: šiltuoju metų laiku arba kol dar neužsnigo ir neužšalo. Tada jie pripranta nuolat būti maitinami ir patys ėdesio nebeieško.
"Žinoma, baltos duonos gaminiai nėra pats geriausias pasirinkimas, lyginant su pilno grūdo produktais. Tačiau žiemos metu toks plunksnuočių lesinimas tikrai nepakenks. Tokio dydžio paukščiui kaip gulbė, kad patenkintų minimalius energijos poreikius, reikėtų sulesti 1 arba pusantro batono", - pasakojo J. Morkūnas.
Žvirbliams, zylėms ir kitiems mažiesiems plunksnuočiams, pasak ornitologo, labiausiai tinka įvairūs sėklų mišiniai, papūgų lesalas ir saulėgrąžos. "Toks pašaras turi nemažai riebalų ir suteikia paukščiams daugiau energijos. Taip pat galima padaryti ir kokius nors specialius riebalų mišinius. Šiam tikslui puikiai tinka ir sviestas. Jį galima tiesiog išimti iš pakelio ir padėti į lesyklą", - apie plunksnuočių priežiūrą žiemos metu pasakojo specialistas.
Nerekomenduojama lesinti paukščių kepintu, sugedusiu ar supelijusiu maistu, juoda duona. Šis produktas, pokalbininko teigimu, turi savyje raugo ir rūgštingumo, todėl yra lėčiau virškinamas.
"Vandens paukščių lesinimas šaltuoju metų laiku ne tik kad nekenkia, o kaip tik padeda išgyventi", - akcentavo J. Morkūnas.
Rašyti komentarą