"Kelerių metų analizė rodo, kad naujų programų teikėjų nelabai ir atsiranda. Matyt, lemia įvairios priežastys. Reikalavimai yra nemaži. Programos siūlyti bet kas negali, reikia turėti ir patalpas. Kitus gal gąsdina atsakomybė, o kiti pedagogai vasarą tiesiog nori pailsėti", - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.
Pavyzdžiui, 2016 m. vaikų vasaros poilsį už Savivaldybės lėšas norėjo organizuoti 31 teikėjas, bet finansavimas skirtas 19 programų. Tuomet šioms veikloms buvo skirta 20 tūkst. Eur. Praėjusiais metais finansavimas buvo padidintas iki 30 tūkst. Eur, tačiau pačių programų ir teikėjų skaičius padidėjo nežymiai - atitinkamai 8 programomis ir 6 asmenimis.
"Jei ir šiemet paslaugos teikėjų nedaugės, ieškosime kitų sprendimo būdų. Pavyzdžiui, kai kurie programų teikėjai gali suorganizuoti kelias pamainas. Galų gale bus galima skirti jiems daugiau lėšų nei ankstesniais metais, nes paprastai kiekvienai programai įgyvendinti prašoma kur kas daugiau pinigų, nei galime skirti. O jei prireiks, skelbsime dar vieną konkursą", - svarstė L. Prižgintienė.
Šiemet vaikų vasaros poilsiui numatyta skirti 50 tūkst. eurų.
Konkursas jau paskelbtas, tad programų teikėjų paraiškų Savivaldybė laukia iki balandžio pabaigos.
Beje, šių metų pradžioje mokyklose buvo atlikta apklausa. Paiškėjo, kad vaikų vasaros poilsio programose norėtų dalyvauti maždaug 25 proc. moksleivių. Daugiausia vaikų tokiose programose norėtų dalyvauti birželio mėnesį, mažiausiai rinktųsi rugpjūčio mėnesį.
Pernai Savivaldybės lėšomis finansuojamose vaikų vasaros poilsio programose dalyvavo 1 570 mažųjų klaipėdiečių, apklausos rodo, kad šiemet norinčiųjų būtų dvigubai daugiau.
Rašyti komentarą