"Vis atvažiuoja ir numeta ant žaliosios vejos. Tuoj jos išvis nebeliks. Skambinome 112, bet niekas neatvažiuoja", - žurnalistams skundėsi Kauno g. 31 namo gyventoja Adelė.
Tai - ne pirmas ir ne vienintelis ten gyvenančių žmonių skundas. "Vakarų ekspresas" ne kartą rašė apie Kauno gatvėje gyvenančių žmonių bėdas: pas pareigūnus atvykstantys interesantai prie naujojo pastato tiesiog neranda vietos pastatyti transporto priemonę, tad važiuoja į šalia esančių daugiabučių kiemus, kuriuose nevengia automobilius palikti ant žaliosios vejos, prie geltonų linijų ar stovėjimą draudžiančių ženklų.
Kelių policijos tarnybos viršininko pareigas laikinai einantis Mindaugas Džermeika nusistebėjo Adelės teiginiais dėl neatvykusių pareigūnų: galimas daiktas, jog pensininkė tiesiog nepastebėjo tiesiai iš policijos pastato pėstute atėjusio pareigūno, kuris privalo apeiti teritoriją ir užfiksuoti pažeidimus.
"Po to pareigūnas grįžta į darbo vietą ir toliau darbuojasi su pažeidimu. Dažniausiai susisiekiama su pažeidėju, jis iškviečiamas, jam parodoma užfiksuota medžiaga, kurioje matosi pažeidimas, ir toks pažeidėjas yra nubaudžiamas", - paaiškino M. Džermeika.
Pareigūnas neslėpė, jog bėdos dėl automobilių stovėjimo prasidėjo tik pradėjus dirbti naujame pastate - gyventojų nemėgstamais automobilių statytojais tapo patys policijos darbuotojai, kurių pastate yra per 400. Situaciją pavyko suvaldyti darbuotojų automobiliuose įrengus specialias korteles, kurios leidžia patekti į vidinį kiemelį. Ten netelpantys glaudžiasi gabalėlyje išnuomotos prekybos ir pramogų centro "Akropolis" aikštelės ir pėsčiomis ateina porą šimtų metrų iki pastato.
Gyventojai, anot policininkų, taip pat nepalikti likimo valiai - kabinetuose dirbantys Kelių policijos pareigūnai ne tik reaguoja į iškvietimus, bet ir nekviečiami kartą per savaitę kojas pramankština apeidami aplinkinius kiemus ir užfiksuodami pažeidėjus, jei tokių yra.
"Daugiabučiai statyti sovietmečiu, kiemai siauri ir maži. Taip, mūsų lankytojai užima gyventojų kiemus, tačiau mes bausti galime tik netinkamai ir taisykles pažeidžiant automobilį pastačiusius vairuotojus", - pripažįsta M. Džermeika.
Savivaldybės Saugaus eismo komisijoje taip pat buvo ieškoma išeičių: esą vienas iš variantų būtų patiems gyventojams pasirūpinti daugiabučio kiemo žemės išpirkimu. Tokiu būdu namo bendrija ar administratorius galėtų įvesti savo tvarką kieme: pastatyti užkardą, pažymėti stovėjimo vietas, paplatinti jas ir panašiai. Visgi tai biurokratiškai ilgas ir sudėtingas procesas, o daugiausia daugiabučiuose gyvenant pensininkams retas kuris sutiktų mokėti už kiemo žemės išpirkimą.
Kitas būdas - skambinti bendruoju pagalbos telefonu ir pranešti apie pažeidėjus arba patiems tapti policininkais: užfiksuoti pažeidimą mobiliuoju telefonu (ar kitu fotografuojančiu prietaisu) ir nuotrauką su informacija - adresu, pažeidimo laiku - pareigūnams išsiųsti per policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt.
Beje, automobilių stovėjimo vietų trūkumą turėjo išspręsti kartu su policijos pastatu turėjusi iškilti 172 vietų antžeminė automobilių saugykla, tačiau dėl lėšų trūkumo buvo nuspręsta jos statybas nukelti į antrąjį etapą. Kada jis bus pradėtas įgyvendinti - nežinia. Policijos departamento atstovai buvo pareiškę, jog dabar "visą dėmesį policija skiria darbuotojų darbo ir interesantų priėmimo sąlygoms gerinti investuodama į pastatus, bet ne į kitą infrastruktūrą".
Rašyti komentarą