Kuo ypatinga nerija, kad joje kyla tokio mąsto gaisrai? Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ teigė, kad kalnapušės, kurios užima 1,5 tūkstančio hektarų plotą yra savotiškas parakas. Sausringą pavasarį tai ypač gaisrui pavojinga aplinka.
„Tačiau tai nėra pateisinimas gaisrams, kurie iš tiesų čaia kyla gana periodiškai. Turime griežtai įvertinti tai, kas įvyko. Pradedant nuo reagavimo į pirmuosius pranešimus apie gaisrą. Tikiuosi rasti atsakymus, kas buvo padaryta ir kas nepadaryta nuo 2006 metais kilusio gaisro iki 2013 metų.. Labai noriu žinoti, kas asmeniškai atsakingas, kad susidarė tokia situacija. Žinoma, nesam apdrausti nuo vienokių ar kitokių stichinių nelaimių. Bet padaryti, kad galimybė kilti stichinėms nelaimėms būtų minimali, privalome“.
Prieš daugiau nei savaitę ugnis Kuršių nerijoje suniokojo apie pusantro šimto hektarų miško. Anot ministro, šito gaisro, jei lyginsime su 2006 metų gaisru, padaryti nuostoliai žymiai mažesni.
„Tačiau ta išdegusi vieta – nebuvau pragare, bet įsivaizduoju, kad kažkas panašaus. Styro nudegę kalnapušių kamienai, sudegusi visa paklotė. Aš jau kreipiausi į Neringos merą, Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovus. Mano manymu, tokiu sausringu metu, o juk po gaisro lokalizavimo rimto lietaus dar nebuvo, reikia pagalvoti ir apie lankymosi parke ribojimą. Ir pakankamai griežtą ribojimą. Kad čia bet kas kada nori ir kur nori nevaikščiotų ir nevažinėtų. Mūsų supratimas apie gamtos šiukšlinimą, neatsargų, o kartais ir chuliganišką elgesį gamtoje su ugnimi, žolės deginimą dar nepakankamas. Daugelis į tai žiūrim lengvabūdiškai. Todėl šia prasme reikia ryžtingų, sprendimų ir administracinių priemonių, jeigu norim, kad situacija keistųsi “,- sakė V. Mazuronis
Laida „Ryto espresso“ transliuojama darbo dienomis nuo nuo 6.05 val. iki 9.00 val.
Rašyti komentarą