Prieš rinkimus - politikų išpažintys (8)

Prieš rinkimus - politikų išpažintys (8)

"Vakarų ekspresas" tęsia rašinių ciklą, kuriame - Klaipėdos valdžioje pastarąją kadenciją buvusių partijų ir politikų ataskaitos apie tai, kaip sekėsi vykdyti per praėjusius savivaldos rinkimus dalintus pažadus, o jei nesisekė - kodėl.

Redakcija paprašė politikų atsiskaityti už pažadus, spausdintus Vyriausiosios rinkimų komisijos 2011-aisiais visiems uostamiesčio rinkėjams dalintame leidinyje.

Partijų ir politikų atsakymai spausdinami pagal tą eilę, kaip buvo atsiųsti atsakymai. Šįkart - opozicijoje buvusios Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ataskaita.

Savivaldybės tarnautojų asmeninė atsakomybė už priimamus sprendimus.

Kontrolės komitetas TS-LKD frakcijos pirmininko Arūno Barbšio iniciatyva administracijos vadovams rekomendavo papildyti biudžetinių įstaigų vadovų priedų skyrimo tvarką, kad atliekant vertinimą būtų atsižvelgta į nustatytus pažeidimus dėl Viešųjų pirkimų vykdymo.
Mes nuolat iš Savivaldybės administracijos tarnautojų reikalavome vykdyti miesto tarybos sprendimus, reikalavome atsakomybės už padarytas klaidas. Administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė neįvardijo kaltų dėl blogai paruoštų sprendimų projektų, dėl prarastų Europos Sąjungos (ES) lėšų, projektų bei planavimo klaidų. Tad reiškėme nepasitikėjimą pačiai J. Simonavičiūtei.
Už nepakankamą Miesto ūkio priežiūrą, gatvių eismo linijų ir perėjų žymėjimą buvome pareiškę nepasitikėjimą Miesto ūkio departamento direktoriumi Liudviku Dūda, dėl nesitvarkymo buvusiame Poilsio parke - direktoriui Virginijui Urbonui.
Pagal TS-LKD frakcijos kreipimąsi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad vicemeras Vytautas Čepas ruošdamas Savivaldybės sporto reformą sumaišė viešuosius ir privačius interesus. Asmeninės atsakomybės valdantieji nepareikalavo.

Oro taršos mažinimas ir aplinkosaugos stiprinimas.

Tikrinome aplinkosaugos atskirose įmonėse būklę: kogeneracinėje atliekų deginimo įmonėje "Fortum Klaipėda", krovinių kompanijoje "Bega". Vytautui Lupeikai pareikalavus kuo skubiau įrengti užteršto oro valymą, AB "Klaipėdos nafta" įrengė angliavandenilių garų surinkimo įrenginį.
Iki 2013 metų neįrengus akredituotos laboratorijos, tiriančios uoste ir LEZ veikiančių įmonių specifinius teršalus, siūlėme šios stotelės įrengimą įtraukti į 2013-2020 m. Strateginį plėtros planą, bet valdančioji dauguma mūsų pasiūlymą atmetė.

Dėmesys gyventojų nuomonei ir lūkesčiams, gyventojų apklausų rengimas.

2011 m. miesto Tarybai teikėme siūlymą vykdyti gyventojų apklausą, kurios metu būtų sužinota uostamiesčio gyventojų nuomonė įvairiais su aplinkosauga susijusiais klausimais. Valdančioji dauguma tokią iniciatyvą atmetė.
Nuolat domėjomės gyventojų nuomone gyventojų priėmimų metu, įsigilindavome į keliamus reikalavimus ir pasiūlymus.

Namų valdų kontrolė ir daugiabučių modernizavimas siekiant sumažinti šildymo išlaidas.

Pagal gyventojų pareiškimus lankėmės namų valdose padėdami spręsti kilusias problemas. Operatyviai organizavome frakcijos posėdį dėl Debreceno g. 74 daugiaaukščio griūvančios sienos susodindami prie vieno stalo gyventojus, namų valdos ir Savivaldybės administracijos atstovus. Namas buvo renovuotas.

Savivaldybės viešosios tvarkos stiprinimas - miestas saugus dieną ir naktį.

Pritarėme siūlymui padidinti Viešosios tvarkos skyriaus įgaliojimus ir resursus. Nerijus Čapas kreipėsi į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą dėl galimo narkotinių medžiagų platinimą. Nustatyti įtariamieji, pareikšti įtarimai, pradėtas tyrimas.
Pasiūlius įrengti pėsčiųjų šviesoforus, į Strateginį plėtros planą įtrauktas priemonės įgyvendinimo rodiklis "Pėsčiųjų perėjų, kuriose įrengta prie eismo prisitaikanti (adaptyvi) šviesoforo valdymo sistema, skaičius", bet darbai dar nepajudėjo.

Daugiabučių namų kvartalų detaliųjų planų rengimas (kiemų tvarkymas).

Aktyviai dalyvavome detaliųjų planų, koncepcijų svarstyme, siūlėme daugiau lėšų skirti kiemams tvarkyti. 2012 m. mūsų iniciatyva dalyje Žvejybos uosto mikrorajono sutvarkyti privažiavimai kiemuose.
Prieštaravome siūlymui, kad gyventojams savo sąskaita reikėtų valyti kiemus. Tikslas buvo pasiektas, už kiemų tvarkymą moka Savivaldybė.

Bendruomenių centrų kūrimas, visuomeninių organizacijų skatinimas.

Mūsų siūlymu Strateginiame plėtros plane numatyta išanalizuoti esamą bendruomenės centrų ir bibliotekų struktūrą, parengti ir įgyvendinti naują veiklos koncepciją. Buvusioje mokykloje Debreceno gatvėje steigiami Senjorų namai - gera pradžia būsimiems bendruomenių centrams.
Siūlėme, kad būtų padidintos lėšos bendruomenių ir visuomeninių organizacijų projektinei veiklai. Mūsų pasiūlymas priimtas.

Klaipėdos seniūnijų steigimas perskirstant biudžetą - nedidinant išlaidų.

Nuolat ir primygtinai reikalavome Klaipėdos mieste steigti seniūnijas, bet sulaukdavome atsakymo, kad esama centralizuota valdymo struktūra administracijos vadovei yra geresnė - jai nereikia nei seniūnų, nei seniūnaičių. Seniūnaičių rinkimus Savivaldybės administracija organizavo tik gavusi teismo įpareigojimą. Seniūnaičiai turi būti seniūnų pagalbininkai, bet seniūnų Klaipėdoje, deja, nėra... TS-LKD pasiūlius 2013-2020 m. Strateginiame plėtros plane numatyti seniūnijų steigimą, įtraukta priemonė "Parengti ir įgyvendinti savivaldybės teikiamų paslaugų prieinamumo didinimo Klaipėdos miesto gyvenamuosiuose kvartaluose strategiją".

Viešojo transporto paslaugų ir maršrutų tobulinimas.

Dalyvavome miesto maršrutų tobulinimo seminaruose, lankėmės autobusų maršrutų galinėse stotelėse, kad išsiaiškintume vietos bendruomenių poreikius. Nepritarėme visuomeninio transporto pakeitimams, kai vietoj mikroautobusų integravimo į miesto maršrutus, jie buvo praktiškai sunaikinti, todėl dalyje miesto pablogėjo susisiekimas. N. Čapo pasiūlymą įsteigti naktinių autobusų maršrutus valdantieji įgyvendino, bet jau vėliau, savo vardu pateikę tokį siūlymą.

Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimas.

Siūlėme miesto strateginiame plėtros plane numatyti Verslo inkubatoriaus steigimą. Mūsų pasiūlymas priimtas.

Klaipėda - ne tik uostamiestis, bet ir kurortas.

Pasiūlius Klaipėdoje kurti vandens ir pramogų parką, papildytas 2013-2020 m. Strateginės plėtros planas, kad Giruliuose būtų statomas laisvalaikio ir pramogų centras, nepriklausantis nuo sezonų. 2013-2020 m. Strateginės plėtros planas papildytas jūrinių krantų ir paplūdimių atkūrimo bei stabilizavimo projektu.
TS-LKD frakcijai paprieštaravus, miesto Taryba nepritarė administracijos siūlomam Girulių detalaus plano koncepcijos pakeitimui prie pat kopagūbrio pakeičiant sklypų paskirtį iš visuomeninės į gyvenamąją.

Pasiaiškinimas dėl neįvykdytų pažadų.

Į Savivaldybės įmonių ir įstaigų stebėtojų tarybas nepatekome, nes valdančioji dauguma pasielgė diktatoriškai, pamynė demokratijos pagrindus. Valdantieji pasiėmė valdymo teises, slėpėsi nuo skaidrumo, nušalino opoziciją nuo tiesioginės įmonių ir įstaigų kontrolės: Savivaldybės įmonių stebėtojų tarybas sudarė įtraukdami į jas tik priklausančius valdančiajai daugumai. Nebuvo konstruktyvios diskusijos tarp valdančiųjų ir opozicijos, dažnai valdantieji priimdavo sprendimus su balsų persvara - "buldozeriu", neatsižvelgdami į 11 tarybos narių nuomonę. Opozicijos siūlymai dažnai būdavo atmetami, o po kurio laiko priimami jau valdančiųjų vardu.

Anonsas

Kitoje rašinių ciklo dalyje - su Liberalų ir centro sąjunga į miesto Tarybą išrinkto, tačiau šiems rinkimams "Klaipėdos" visuomeninį rinkimų komitetą pasirinkusio Rimanto Taraškevičiaus ataskaita.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder