Ragina švelninti karantino suvaržymus

Ragina švelninti karantino suvaržymus

Judėjimo ribojimai, draudimas būti lauke be apsauginių veido kaukių ir bendrauti su kitais asmenimis padarė itin daug žalos žmonių psichinei ir fizinei sveikatai. Bandyti spręsti šią situaciją nusprendė Seimo narys Linas Jonauskas Seimui, Vyriausybei ir Vidaus reikalų ministerijai pateikęs peticiją "Už teisę būti gamtoje!" Beveik per vieną dieną peticiją pasirašė daugiau nei 6 tūkst. gyventojų.

Peticijoje teigiama, kad pandemija padarė stiprų neigiamą poveikį Lietuvos žmonių emocinei sveikatai. Europos trauminio streso tyrimų asociacijos tyrimas parodė, kad net 51 proc. žmonių patyrė stipresnį nerimą, 38 proc. - liūdesį, 29 proc. jautėsi vidutiniškai ar labai vieniši. Taip pat tyrimo rezultatai parodė, kad net 46 proc. apklaustųjų psichinė savijauta buvo prasta.

Dokumente minima ir lapkričio 27 d. vykusi 5-oji tarptautinė savižudybės intervencijos metodų konferencija, kurioje buvo akcentuotas augantis nerimo lygis, depresyvios mintys, kylanti savižudybių kreivė.

Priverstinis užsidarymas namuose lėmė ir išaugusį smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičių - daugėjo smurto tiek prieš vaikus, tiek prieš moteris.

"Daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad buvimas gamtoje, sportas, fizinis aktyvumas teigiamai veikia kraujotaką, kuri aprūpina visą organizmą didesniu deguonies ir kitų maisto medžiagų kiekiu, buvimas lauke stiprina imuninę sistemą, padeda sumažinti su depresija susijusias nuotaikas, nes sportuojant, aktyviai leidžiant laiką gamtoje gerėja seratonino apytaka, todėl mažėja nerimo lygis.

Todėl, siekiant sumažinti neigiamą psichologinį ir fizinį karantino apribojimų efektą, prašome kuo greičiau sušvelninti judėjimo tarp atskirų savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti parkuose, pažintiniuose takuose ir žvejoti prie vandens telkinių, kurie yra nutolę nuo savivaldybės, kurioje jie gyvena", - buvo teigiama peticijoje.

Savo "Facebook" paskyroje L. Jonauskas pabrėžė, kad šiandien taikomi apribojimai yra neadekvatūs. "Šiuo metu daugybė žmonių, vykstančių pasivaikščioti į parkus, pažintinius takus policijos yra apgręžiami, o atsakingai, po vieną vaikštantys pajūriu, miškuose, žvejojantys prie ežerų yra "apdovanojami" solidžiomis baudomis", - rašė Seimo narys.

L. Jonausko teigimu, ne visos savivaldybės turi miškus, vandens telkinius, prie kurių gyventojai galėtų leisti laisvalaikį. "Kai kurie žmonės gyvena tarp dviejų savivaldybių ir susidaro tokia absurdiška situacija, kad net vaikštantys miške, esančiame prie namų, tačiau jau kitoje savivaldybėje, gali būti nubausti", - socialiniame tinkle savo nuomonę dėstė peticijos iniciatorius.

Peticijos tikslas - paraginti institucijas kuo greičiau sušvelninti judėjimo tarp savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti parkuose, pažintiniuose takuose ir žvejoti prie vandens telkinių, nutolusių nuo savivaldybės, kurioje jie gyvena.

Sidebar placeholder