Šiandien - 100-asis prekybos rūmų veiklos Klaipėdos krašte jubiliejus
Šiandien - 100-asis prekybos rūmų veiklos Klaipėdos krašte jubiliejus

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai šiandien, spalio 1 d. švenčia 100-ąjį prekybos rūmų veiklos Klaipėdos krašte jubiliejų.

Šiandien 11 val. neišlikusio Rūmų pastato vietoje prie Žvejo skulptūros (Danės g.) vyks informacinio ženklo apie Prekybos rūmų Klaipėdos krašte istoriją atidengimo ceremonija.

18 val. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai savo narius ir partnerius kvies į šventinį renginį Klaipėdos dramos teatre.

Jo metu bus įteikti svarbiausi Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimai – sidabro „Darbo žvaigždės“ bei Padėkos ženklai. Jame dalyvaus 350 verslo atstovų ir svečių.

Klaipėdos krašte ši verslo savivaldos organizacija buvo įsteigta anksčiau negu Lietuvoje (1925 m. Kaune). Šiandien veikiantys Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai tai laiko verslo bendrystės tradicijų tąsa.

Klaipėdos pirklių korporacija buvo pertvarkoma į Prekybos rūmus remiantis nauja 1897 m. Prūsijos įstatymo redakcija.

Ji suteikė rūmams juridinio asmens statusą ir naujų funkcijų , tarp kurių – ekspertų prisaikdinimas, produktų kilmės sertifikatų išdavimas, be to, turėjo prisidėti pildant prekybos registrą.

 1919 m. spalio 1 d. Pirklių korporacijos taryba priėmė Reorganizavimo ir Prekybos rūmų rinkimų statutus. Klaipėdos prekybos rūmų (vok. Handelskammer Memel) veiklos teritorija apėmė Klaipėdos miesto ir Klaipėdos bei Šilokarčemos kaimiškąsias apskritis.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai šiandien - nevyriausybinė, nepolitinė, nešakinė, ne pelno siekianti didžiausia Vakarų Lietuvoje verslo savivaldos organizacija, veikianti pagal atskirą 1995 m. priimtą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą bei vienijanti daugiau kaip 230 narių, tarp kurių - didžiausios regiono įmonės bei vidutinio ir smulkaus verslo atstovai.

Klaipėdos rūmų tikslas - atstovauti Vakarų Lietuvos regiono verslo interesams bei siekti verslo plėtros juose.

Sidebar placeholder