Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas pritarė, jog su skundu dėl iš bendrovės teritorijos sklindančio dvoko būtų kreipiamasi į Vyriausybę. Šiam komitetui laikinai pirmininkaujantis Algirdas Grublys aiškino, jog jau kurį laiką bando įvairius būdus stabdyti smirdalių veiklą, tačiau jokių rezultatų per biurokratinę painiavą nepavyko pasiekti.
"Nutarėme kreiptis į Vyriausybe, kad ji imtųsi šio reikalo. Išdėstėme keturis pagrindinius reikalavimus. Reikalaujame, jog atsakingos institucijos imtųsi realių priemonių ir apsaugotų nuo kvapo, kad bendrovė būtų įpareigota veiklą vykdyti uždaroje teritorijoje, o ne kaip dabar - atvirai. Taip pat norime, kad būtų suorganizuotas kvapų tyrimas akredituotoje laboratorijoje, nes lig šiol institucijos neturi jokios sistemos", - sakė A. Grublys ir pridūrė, jog taip pat norima, kad būtų imtasi priemonių ir peržiūrėta, ar laikomasi visų taršos leidime nurodytų sąlygų, ir, to nesant, jis išvis būtų panaikintas.
Beje, dar spalio 10-osios posėdyje komitetas nusprendė kreiptis į kelias įstaigas, tačiau atsakymų nesulaukta arba jie mažų mažiausiai netenkino. Štai Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (KRAAD), paprašytas atlikti neplaninį patikrinimą įmonėje, atsakė, jog šiuo metu laukiama, kol bus įvykdytas jų duotas privalomasis nurodymas ir, to jie daryti negali.
Aplinkos ministerijai ir Klaipėdos rajono savivaldybei buvo išsiųsti prašymai, jog miestas būtų įtrauktas kaip dalyvis į poveikio aplinkai vertinimo procedūras, jei įmonės kuriasi 10 kilometrų atstumu nuo Klaipėdos miesto. Tačiau jokio atsakymo nesulaukta.
Tik Klaipėdos visuomenės sveikatos centras po kreipimosi patvirtino, jog spalio 26-ąją buvo paimti oro mėginiai, tad politikai laukia tyrimo rezultato.
Komitetas pritarė, jog būtų kreipiamasi į Vyriausybę, o Savivaldybės aplinkosaugininkai paraginti dar kartą kreiptis atsakymų į minėtas įstaigas.
Beje, posėdžio metu daug kliuvo rajono Savivaldybei. Štai politikas Vygantas Vareikis pareiškė, jog išvis reikėtų pasidomėti, kas stovi už "Branda LT" ir ar ji galbūt nėra dengiama pačioje Savivaldybėje. Juolab kad pastaroji nereaguoja į miesto pastabas.
Pasipiktinimą sukėlė ir buvusio komiteto pirmininko bei Tarybos nario, dabar jau parlamentaro Simono Gentvilo naujiena, jog Aplinkos ministerija savivaldybes išvis norėtų pašalinti iš poveikio aplinkai vertinimo procedūrų. Anot Valdemaro Anužio, tokiu atveju iš Savivaldybių rankų išvis išslystų bet kokia galimybė kontroliuoti gyventojų gerovei kenkiančias bendroves.
Rašyti komentarą