Smiltynėje uždrausta maudytis - vanduo neatitinka higienos normų

Smiltynėje uždrausta maudytis - vanduo neatitinka higienos normų

Penktadienį ryte biudžetinė įstaiga "Klaipėdos paplūdimiai" paskelbė, kad draudžiama maudytis jūroje ties Smiltyne, nes užfiksuota viršyta žarninių lazdelių norma.

"Klaipėdos paplūdimių" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki sakė, kad mėginiai tyrimams buvo paimti praėjusį penktadienį, o rezultatai iš laboratorijos gauti šiandien.

Žarninių lazdelių vandenyje turi būti ne daugiau kaip tūkstantis 100 mililitrų vandens. Ištirtame vandenyje žarninių lazdelių skaičius buvo didesnis nei 2 419,6.

Keista, kad ir prie Naujosios perkėlos, ir prie Senosios perkėlos identiški rezultatai. Gal kažkoks laivas išpylė vandenį, gal oro sąlygos tuo metu buvo palankios. Galima spėlioti... Kai gavome rezultatus, iškart užsakėme naujus tyrimus ir rezultatus gausime antradienį arba trečiadienį", - sakė A. Siakki.

Per praėjusią savaitę keitėsi srovės, vėjai, vanduo buvo atvėsęs iki 8 laipsnių, o dabar jis vėl šyla.

"Galima spėti, kad dabar normalus vanduo, bet, kol negavome pakartotinių tyrimų, kabės raudona vėliava, kuri draudžia maudytis", - pabrėžė A. Siakki.

Laboratoriniai tyrimai rodo, kad Melnragės ir Girulių paplūdimiuose maudytis saugu.

A. Siakki prisiminė, kad prieš keletą metų yra buvęs atvejis, jog Smiltynėje vanduo neatitiko higienos normų, tačiau po pakartotinio tyrimo paaiškėjo, kad vanduo tinkamas. Panašių atvejų yra buvę ir Neįgaliųjų, ir Melnragės paplūdimiuose.

Prieš porą savaičių oficialiai paskelbus vasaros sezoną Klaipėdos paplūdimiuose Smiltynėje ir Antrojoje Melnragėje buvo iškelta Mėlynoji vėliava - tarptautinis paplūdimio kokybės ženklas.

Smiltynės paplūdimys mėlynąja vėliava apdovanotas ketvirtus metus iš eilės, Antrosios Melnragės – trečius metus iš eilės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder