Tokių dalykų nežinojo ir senieji Girulių gyventojai

Tokių dalykų nežinojo ir senieji Girulių gyventojai

Šeštadienį klaipėdiečiai buvo pakviesti į unikalią ekskursiją „Melnragio slėpiniai”, trukusią beveik 3 valandas. Pačių giruliškių tebuvo gal tik apie dešimt, tačiau norinčiųjų išvysti slėpinius susirinko nemažai – buvo ir klaipėdiečių, ir atvykusių iš Karklės, Melnragės ir netgi atvažiavusių iš Palangos. Kas su vaikais, kas su šunimis, bet visi džiugiai nusiteikę leidosi į kelionę.

Žinoma, kai vieni vaikštome Girulių ar Kukuliškių mišku, nieko ypatingo nepastebime ir net neįsivaizduojame, kokie lobiai ten slypi. Ekskursijos gidas VšĮ Klaipėdos krašto kultūros paveldo išsaugojimo fondo vadovas Arvydas Urbis gerokai praturtino mūsų žinių bagažą. Pats būdamas labai vikrus privertė mus vos ne bėgte lėkti per mišką, tad nejautėme jokio šalčio. Nesinorėjo nė kiek atsilikti, nes trumpam stabtelėdamas prie kokio nors objekto A. Urbis pasakojo įdomias istorijas. Ekskursijos dalyviai susidomėję klausė, jiems kildavo daugybė klausimų - pradedant namais Giruliuose ir baigiant kuršių gyvenimo ypatumais.

Pasirodo, šiuo metu gerokai suprastėjusiame Girulių miške buvo gražus kurorto miško parkas. Žinoma, norėdami jį pamatyt šiomis dienomis turėjo brautis per šabakštynus. Tame parke buvo ir miško ežeraitis, ir mišo koplyčia, ir kt. A. Urbis parodė dar išlikusius takus, paveikslėlius, kaip visa tai atrodė anais laikais. Net nepajutome kaip miškais nuskuodėme tris kilometrus. Pasibaigus ekskursijai žmonės gidui paplojo ir niekaip jo nenorėjo paleisti - vis dar turėjo klausimų. Ir pati slėpinių suvienyta nauja bendruomenė nenorėjo skirstytis. Žmonės ir pasportavo, ir pabendravo, ir prisiklausė visokių istorijų. Beje, pasirodo, klaipėdiečiai turėtų žinoti ir gerbti mažų mažiausiai du Kongus.

“Patiko? Ne tas žodis, nuostabi ekskursija. Giruliuose gyvenu nuo 1960 metų, bet tokių vietų nežinojau. Man didžiausią įspūdį padarė tas miško ežeriukas ”, - prisipažino vienas giruliškis.

“Man labai patiko, Giruliuose gyvenu 55 metai, pusės tų kuršiškų pavadinimų tikrai nežinojau, gėda žmogui pasakyti. Tiek visur ėjom, kad dabar nebesiorientuoju, kokioje pakrantėje esu”, - sakė Valentina.

“ Labai svarbu kuo daugiau žinoti apie tą vietovę, kurioje tu gyveni, pajusti savo protėvių dvasią. Jau vien tai, kad tiek žmonių susirinko ir nuėjo visą maršrutą, t. y. galutiniame taške jų nesumažėjo, rodo, kad renginys pavyko. Manau, tokios ekskursijos turėtų vykti dažniau. Palyginti tai, kaip mūsų bendruomenė renkasi į kai kuriuos susirinkimus, čia tikrai mačiau nemažai giruliškių. Matote, yra daug vadinamųjų naujųjų giruliškių, tuos ne visus iš veido pažįstu.“, - sakė Girulių seniūnaitis Viktoras Kavolis, visos ekskursijos metu laidęs šmaikščias replikas ir padėjęs moterims pereiti sunkesnes kliūtis.

Ekskursija - vienas iš projekto „Girulių bendruomenės atminties stiprinimas“, kurį bendruomenė įgyvendina kartu Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja biblioteka, renginių. Jį iš dalies finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Giruliuose gyvena apie 400 žmonių. Bendruomenės tarybos pirmininkas Rimantas Gedrimas sakė, kad visą vasarą vyko renginiai, ši ekskursija yra jau priešpaskutinis renginys.

Sidebar placeholder