Trims jauniems klaipėdiečių verslams - maždaug po 6500 eurų

Trims jauniems klaipėdiečių verslams - maždaug po 6500 eurų

Lapkričio 23 d. įvyko asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ (MMK), jau 10 metų puoselėjančios smulkiojo verslo plėtrą mieste, projekto „Sėkmingo verslo startas“ finalas. Jo metu buvo išrinkti  trys pradedantieji uostamiesčio verslininkai, kuriems suteikta po maždaug 6,5 tūkst. eurų parama verslo paslaugoms plėtoti bei įrangai įsigyti.

Spalio mėnesį įvyko pirmasis „Sėkmingo verslo starto“ renginys, kurio metu idėjas pateikė 82 jaunieji Klaipėdos verslininkai. Iš jų buvo atrinkta 20 verslo idėjų, patekusių į tolimesnį etapą.

Šių verslo idėjų autoriai turėjo galimybę sudalyvauti verslumo  mokymuose su dr. Donatu Joniku ir Andriumi Maziliausku, pasisemti žinių asmeninėse konsultacijose finansų klausimais iš nepriklausomo finansų analitiko bei konsultanto Dmitrij Katkov. Rinkodaros srityje dalyvius konsultavo rinkodaros ir komunikacijos lektorė, Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Indrė Razbadauskaitė-Venskė, o teisiniuose neaiškumuose gilintis padėjo advokatė Indrė Butvilė.

Lapkričio 23 d., „Sėkmingo verslo starto” finalo metu, 14 dalyvių komisijos vertinimui pateikė konsultacijų metu nugludintas savo verslo planų prezentacijas.

Dalyvių pristatymus vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė: VšĮ „Versli Lietuva“ Klaipėdos regiono koordinatorė Indrė Kazlauskienė, „Radailių dvaro“ ir „Dinoparko“ savininkas, verslininkas Andrius Aušra, rinkodaros sistemų patarėjas Raimundas Vaitiekūnas, UAB „Investicijų ir verslo garantas“ (INVEGA) vyriausioji projektų vadovė Ausma Bartkutė bei įmonės „Creators 76“ kūrybos vadovas, „Karklė Live Music Beach“ festivalio sumanytojas Marius Tumšys.

Komisijos nariai klausydamiesi verslo idėjų pristatymų vertino jų originalumą, aktualumą ir inovatyvumą. Buvo atsižvelgta ir į pristatymo lygį, jo išsamumą, iš anksto atliktą rinkos analizę.

Pagrindinė sąlyga dalyvaujant projekte –  dalyvių įmonės veikla Klaipėdoje turėjo būti registruota ne ilgiau kaip 2 metus, tarp Naikupės iki Liepos gatvių. Taip pat dalyvauti projekte galėjo ir tie, kurie dar nėra įkūrę verslo, tačiau turi jam originalų, naują sumanymą, atitinkantį šiandieninės uostamiesčio rinkos poreikius.

Dalyvius siekti savo „Sėkmingo verslo“ starto, nepaisant galimo finalo rezultato, motyvavo verslo srityje sėkmingai besisukančios asmenybės. Viena iš jų – asociacijos MMK prezidentas Remigijus Žiogas. Jis pabrėžė, jog pirmiausia, norint tapti sėkmingu tiek versle, tiek bet kurioje kitoje srityje, svarbu, kad balansas vyrautų visose gyvenimo srityse.

„Norint pasiekti „Sėkmingą startą“ realiame gyvenime, reikia, kad žmogus būtų harmoningas. Siekdamas harmonijos tik vienoje srityje – laimės nepasieksi.  Manau, kad kiekvieną dieną turime dirbti ties asmeniniu tobulėjimu, tikėjimu, finansais ir karjera, šeima bei draugais, sveikata, romantika, gyvenimo džiaugsmais, aplinka, kuri mus supa, poilsiu bei laisvalaikiu. Tai tarsi atmintinė, kurią turi nešiotis su savimi. Asociacija MMK vykdo daug įvairiausių projektų, bet visų jų esmė – būti žmogumi ir neužmiršti tikrųjų gyvenimo vertybių, džiaugtis gyvenimu. Ir tai daryti geriausia savo mieste Klaipėdoje – galimybių mieste“, - motyvuodamas „Sėkmingo verslo starto“ finalininkus kalbėjo R. Žiogas.

Įvertinusi racionalų projektui siūlomos idėjos/verslo fizinį ir finansinį įgyvendinimą, esamo ar būsimo verslo poreikį rinkoje bei verslo pelningumą, komisija atrinko tris jaunuosius Klaipėdos verslus, kurių kiekvienam atiteko maždaug po 6,5 tūkst. eurų vertės parama.

Nugalėtojais pripažinta aukcionų platformos idėja, išvystyta Simonos Zulonienės bei Kęstučio Igario, Irinos Ošovskajos šeimos restorano „Degustacija“ desertų linijos plėtra bei verslo planas kosmetiniam staliukui, patenkinančiam visus moterų lūkesčius, kurį vysto Pavel Senkevič.

Vieni iš nugalėtojų, Simona ir Kęstutis, laimėję finansavimą savo idėjai – aukciono platformai internete, kur pardavėjas ir pirkėjas susitinka virtualiai – po finalo sakė esantys lengvoje euforijoje. Šis laimėjimas, pasak jų, svarbus ne tik dėl finansinės paramos, bet ir dėl pačios idėjos palaikymo. O juk projekto finale buvo tiek daug kitų stiprių verslo idėjų.

„Labai džiaugiamės, ne tik laimėjimu, bet ir dalyvavimu šiame projekte. Visų pirma, besiruošdami „Sėkmingo verslo starto“ finalui, turėjome progą stabtelti ir dar kartą įvertinti suplanuotus veiksmus, prieš rinkai pristatant savo produktą. Taip pat esame dėkingi projekto konsultantams, kurie ne tik išreiškė palaikymą, bet kartu su mumis analizavo idėjos stiprybes ir grėsmes bei pateikė naudingų įžvalgų teisės, rinkodaros ir finansų klausimais. Mums užsidegė žalia šviesa įeiti į rinką drąsiau, garsiau ir plačiau. Tai yra mūsų siekis, todėl labai džiaugiamės turėdami galimybę eiti tvirtesniu žingsniu link jo. To paties linkime ir kitiems dalyvavusiems kolegoms, kurie taip pat dega noru įgyvendinti savo idėjas“, – tikino Simona ir Kęstutis.

Nugalėtojai mano, kad jų sėkmę nulėmė didelis idėjos potencialas tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose.

„Pradžioje atsargiai galvojome apie platesnes galimybes, tačiau po pokalbio su komisijos nariais, kurie išreiškė raginimą neapsiriboti Lietuva, persigalvojome. Visgi, pradžioje visą dėmesį skirsime rinkai, kuri jau laukia mūsų produkto, rinkai, kurią esame išsianalizavę ir pasiruošę“, - su dideliu užsidegimu tvirtino virtualios aukciono platformos sumanytojai.

Vis dėlto, anot „Sėkmingo verslo starto“ komisijos nario, „Creators 76“ kūrybos vadovo Mariaus Tumšio, išrinkti tris labiausiai Klaipėdos verslo rinkos poreikius atitinkančias idėjas buvo itin nelengvas darbas.

„Tikrai nesitikėjau, kad bus pateikta tiek daug šaunių verslo idėjų. Labai smagu, kad Klaipėdoje yra tiek jaunų, charizmatiškų, verslių žmonių, tikinčių savo idėjomis. Išgirdome neeilinių sumanymų: Nuo visiškai išskirtinių pistacijų produktų iki romantiškos vakarienės, surengiamos jums patogiose vietose. Tikimės, kad bus įgyvendintos ne tik trys nugalėjusios idėjos, bet ir visos kitos, kurias išgirdome „Sėkmingo verslo starto“ finalo metu“, – sakė M. Tumšys.

Tarp pristatymų taip pat buvo pateiktos tokios idėjos kaip kūdikio lizdeliai iš lino, ekologiškų namų statyba, integruotos verslo administravimo paslaugos įmonėms, valgomos puokštės ir kitos.

Projektas „Sėkmingo verslo startas“ finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų www.esinvesticijos.lt, Klaipėdos miesto savivaldybės ir pačios asociacijos lėšomis www.mmk.lt. Dėl daugiau informacijos kreiptis [email protected] arba tel. 869820030.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder