Bendrovės dispečerinės vadovas Matas Grikšas teigė, kad šie darbai atliekami tam, kad ateityje būtų išvengta avarijų. O taip pat, kad avarija viename objekte sumažintų nukentėjusių namų skaičių.
Anot jo, decentralizacijos darbai ir šeštadienį įvykusi avarija - tik sutapimas. Pasirodo, atjungimo nuo tinklo darbai buvo suplanuoti seniau. Vykdant šiuos darbus keičiami ir vamzdynai, tačiau M. Grikšas patikino, kad tvarkymo darbai gyventojams papildomai nekainuoja.
Anot bendrovės Tinklų departamento vadovo Mariaus Martinaičio, šiuo metu Klaipėdoje dalis vandentiekio tinklų driekiasi iš vieno namo į kitą daugiabučių tranzitiniais koridoriais.
"Vandentiekio vamzdis iš vieno namo per rūsius keliauja į kitą namą, ir taip toliau. Galima sakyti, kad ant vieno vamzdžio "pakabinta" daug namų. Tad jeigu vandentiekio avarija įvyksta viename iš pirmųjų to tinklo namų, "užsidaro" dar keletas namų. Beje, prasta ir visų tranzitinių vamzdynų būklė. Taigi, mes siekiame, kad tranzitinių vamzdynų nebeliktų, o vietoje jų į kiekvieną namą įrengti naują, atskirą vandens įvadą - kad vanduo būtų tiekiamas individualiai. Taip gerėja ne tik aprūpinimas vandeniu, bet ir jo kokybė, mažėja avarijų", - teigė M. Martinaitis ir pridūrė, kad šie darbai Klaipėdoje atliekami jau maždaug penkerius metus.
Apskritai šie pokyčiai uostamiestyje turėtų apimti visus daugiabučių namų rajonus, jau sutvarkyta dešimtys namų. Darbai atlikti Baltijos pr., Debreceno g., baigiami Vyturio, Naujakiemio, Laukininkų, Gedminų gatvėse.
Vandentiekio vamzdžių "grandinėmis" sujungtų namų Klaipėdoje - labai daug. Dėl to darbų pabaigos kol kas nematyti.
"Tarybiniais metais tokiu būdu buvo taupomi pinigai. Tam, kad nereiktų kasti, ardyti kiemų, vamzdynai buvo įrengiami iš vieno namo į kitą. Tačiau vamzdžiai, besidriekiantys ne po žeme, yra greičiau pažeidžiami korozijos, todėl įvyksta daugiau avarijų, gedimų", - pasakojo pašnekovas.
Rašyti komentarą