Vykstančius į kapines ragina neprarasti budrumo

Vykstančius į kapines ragina neprarasti budrumo

Artėjant ilgajam savaitgaliui artėja ir išbandymų metas. Kaip ir įprastai, kasmet Visų Šventųjų dieną į kapines suplūsta daugybė žmonių, o tuo neretai bando pasinaudoti ilgapirščiai.

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininko Andriaus Leliugos, apsisaugoti nuo nemalonumų gali padėti paprasčiausias budrumas.

"Raginame gyventojus laikytis saugaus eismo taisyklių, peržiūrėti skelbiamas transporto eismo schemas. Be abejo, gyventojai neretai atokiau nuo kapinių palieka savo automobilius. Jie lieka be priežiūros. Kartais juose paliekamos rankinės, išmanieji įrenginiai, kurie vilioja nusikaltėlius. Tokius daiktus reikia paslėpti arba pasiimti su savimi", - priminė A. Leliuga.

Kita problema - kapinėse paliekami daiktai. A. Leliugos teigimu, ypač senyvo amžiaus žmonės palieka rankines prie kapo, o patys eina atsinešti vandens ar išmesti šiukšlių į konteinerį.

"Pasitaiko asmenų, kurie tokias situacijas stebi, prieina ir rankines nusineša. O kai kapinėse daug žmonių, surasti nusikaltėlį tampa sudėtinga", - sakė A. Leliuga.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Kapinių priežiūros skyriaus vedėjos Zitos Stankienės, pasiruošimas ilgajam savaitgaliui dar nesibaigė - darbuotojai nuolatos tvarko kapinių aplinką.

"Dabar dirbame intensyvesniu grafiku negu įprastai. Lankytojų srautas, ypač geru oru, yra padidėjęs. Žmonės važiuoja mašinomis, veža žvakutes, gėles, tvarko kapus. Darbo be proto daug, nes krenta ir lapai, kuriuos taip pat reikia sušluoti.

Šiukšles vežame dažniau tiek iš Joniškės, tiek iš Lėbartų kapinių. Kol kas džiaugiamės judėjimu ratu - atvažiuojama pro vienus vartus, išvažiuojama pro kitus. Bent jau nėra kamščių, žmonės pastebi laikinus ženklus", - sakė Z. Stankienė.

Moteris priminė bendrąją tvarką, kad nederėtų į kapines vestis gyvūnų, pačiose kapinėse reikėtų laikytis rimties, gerbti kaimynus, mirusiuosius.

"Girdime ir nusiskundimų, kad kažkas kažką aptaškė, paėmė. Tad viskas priklauso tik nuo mūsų pačių", - teigė Z. Stankienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder