Rinkimai: paskutinės dienos kandidatūroms teikti
Rinkimai: paskutinės dienos kandidatūroms teikti

Liko vos kelios dienos pateikti kandidatūras "Metų klaipėdiečio" rinkimams. Siūlyti kandidatus keturioms nominacijoms dienraščio "Vakarų ekspresas" ir portalo www.VE.lt skaitytojai gali iki sekmadienio, lapkričio 11 dienos.

"Garbės klaipėdietis" - tai asmenybė, dėl kurio viso gyvenimo darbų mūsų miestas, jo ir kitų žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę. Nominacija "Meniška siela" skiriama įvairiose meno srityse šiemet geriausių rezultatų pasiekusiam klaipėdiečiui. "Jaunasis talentas" - tai perspektyvus, veiklus, talentingas jaunasis klaipėdietis. Na, o nominacijai "Už metų nuopelnus" galima siūlyti kandidatus, kurie per šiuos metus savo darbais garsino Klaipėdą.

Kandidatūras nominacijoms galima pateikti el. paštu [email protected] arba atnešti į "Vakarų ekspreso" redakciją adresu M. Mažvydo al. 3 bei mūsų skyrių prekybos centre "Akropolis". Taip pat laukiamos žinutės dienraščio "Facebook" paskyroje. Prašome nurodyti, kokiai nominacijai ir už ką siūlote kandidatus.

Lapkričio 13-19 dienomis (iki 12 val.) kviesime už pasiūlytus kandidatus balsuoti internetu. Na, o visai netrukus, lapkričio 20 dieną, prasidės balsavimas už daugiausiai pirmajame etape balsų surinkusius kandidatus, kurių kiekvienoje kategorijoje bus likę po tris. Balsavimas portale ar pateikiant laikraščio skrajutes vyks iki 29 dienos vidurdienio.

Primename, kad šiemet jau 24-ąjį kartą bus pagerbti labiausiai nusipelnę klaipėdiečiai. Rinkimus vainikuos "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo vakaras, kuris vyks lapkričio 29 d.

Kandidatai

„Garbės klaipėdietis“

Rokas Bagdonas - Klaipėdos respublikinės ligoninės Plastinės chirurgijos skyriaus vedėjas, estetinės chirurgijos klinikos įkūrėjas, prisidedantis ne tik prie žmonių, bet ir miesto gražinimo. Už tai, kad užsimojo rekonstruoti apleistus bravoro ir spirito gamyklos pastatus Klaipėdoje, taip pat dalyvavo projekte „Už saugią Lietuvą“, remia vaikų namuose augančius mažylius.

Eglė Jokužytė - VšĮ „Verslas ar menas“ vadovė, leidėja, viena iš socialinio verslo pradininkų Lietuvoje, savo veikla prisideda prie regėjimo negalią turinčių žmonių kultūrinės ir meninės atskirties mažinimo. Įgyvendina įvairius socialinius projektus bei leidžia knygas ir kitus leidinius, kurie suprantami regintiems ir neregiams.

Vitalijus Chomičenkas – vaikų darbštumo ugdymo mokyklos „10 talentų“ steigėjas, ilgus metus pagalbos ranką nepritekliaus kamuojamose šeimose augantiems vaikams tiesęs klaipėdietis. Teismui iškėlus bankroto bylą jo vadovaujam centrui, aktyvus klaipėdietis ir toliau tęsia veiklą – įsteigė asociaciją „20 talentų“.

Džiuljeta Armonienė – šiemet uostamiestyje atidarytos naujosios alaus daryklos „Švyturys Brewery“ vadovė, viena garsiausių Lietuvos aludarių. Už aludarytės tradicijų puoselėjimą.

Viktorija Lygnugarienė -  Gargždų socialinės paramos centro vadovė. Už atsidavimą žmonėms, iniciatyvumą ir Klaipėdos rajono bendruomenės stiprinimą.

Arvydas Vaitkus – VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius, 2018-aisiais metais apdovanotas LR susisiekimo ministerijos įsteigtu Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu. A. Vaitkus savo nuoširdžiu darbu plėtoja ir populiarina jūrinį verslą ir Lietuvą kaip jūrinę valstybę, stiprina Klaipėdos uosto veiklą bei įvaizdį.

Antanas Stanevičius – leidyklos „Eglė“ vadovas, išleidęs daugelį klaipėdiečių autorių knygų, taip pat įvairiose Klaipėdos erdvėse nuolat rengia savo fotografijų parodas.

Artūras Juškėnas - rankinio treneris, Klaipėdos rankinio klubo "Dragūnas" įkūrėjas. Už ilgametį nuoseklų, profesionalų darbą ir klubo skinamas pergales.

Tomas Juočys – Klaipėdos dramos teatro vadovas, vienas iš tarptautinio festivalio „TheATRIUM“, kuris Lietuvos gyventojus supažindina su vertingiausiais šiuolaikinio teatro spektakliais, sumanytojų. Už teatro meno puoselėjimą uostamiestyje.

Romaldas Sakalauskas - VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius. Tai asmenybė, kurios dėka Vakarų Lietuvos gyventojams teikiamos kokybiškos medicinės paslaugos, darbuotuojai aprūpinti moderniausia medicine įranga. Kasmet gražėja ir klesti ne tik jo vadovaujama ligoninė, bet ir Klaipėdos miestas.

Brolis Benediktas Jurčys OFM. Už vilties teikimą, skleidimą, empatiją ir begalinį troškimą padėti kiekvienam ieškančiam pagalbos per bendrystę, santykį su artimu, ypatingą dėmesį skiriant onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms, autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams, neįgaliesiems. Brolis Benediktas yra „Šv.Pranciškaus Vilties miesto“ socialinio kultūrinio klasterio steigėjas, Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro, dvyliktus metus vykstančio Vilties bėgimo iniciatorius, visų Vilties miesto renginių globėjas, solidarumo ir artimo meilės Vilties mieste – Klaipėdoje - žadintojas.

Saulius Šiaučiulis - maestro, profesorius, vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje.

„Jaunasis talentas“

Julius Aleksandrovas – vienuolikmetis tenisininkas, klaipėdietis, kuris savo laimėjimais tarptautiniuose turnyruose garsina Lietuvą. Jo kolekcijoje – net 62 prizinių vietų taurės, iš kurių net 52 yra pirmosios vietos laimėjimai.

Benas Babenskas – septyniolikmetis „Ąžuolyno“ gimnazijos moksleivis, kuris šiemet debiutavo stipriausioje Lietuvos futbolo A lygoje, o po to išvyko mokytis į privačią prestižinę mokyklą JAV.

Martynas Linkevičius - šiemet „Ąžuolyno“ gimnaziją baigęs vaikinas iš valstybinių brandos egzaminų gavo net 4 šimtukus. Vasarą Portugalijoje vykusioje tarptautinėje fizikos olimpiadoje laimėjo bronzą. Dabar M. Linkevičius Kembridžo universitete studijuoja inžineriją.

Evelina Strakšienė - Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos moksleivė, šiemet dalyvavusi Konstitucijos egzamine ir 11-12 klasių grupėje užėmusi 1-ąją vietą.

Daniil Pancerevas – įspūdingais pasiekimais plaukime pasižymėjęs jaunasis klaipėdietis, kandidatas į Lietuvos plaukimo sporto meistrus, daugkartinis Lietuvos vaikinų iki 13 metų ir iki 15 metų rekordininkas, tarptautinių jaunučių plaukimo varžybų nugalėtojas ir prizininkas.

Laurynas Gaidelis - Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“, vienijančios 24 mieste veikiančias organizacijas, pirmininkas, Lietuvos kineziterapeutų sąjungos narys. Laurynas motyvuoja ne tik KLAS organizacijos savanorius, kurių šiuo metu yra 27, bet ir jaunimo organizacijų vadovus  - skatina aktyviai veikti Klaipėdoje. Vaikino savanoriška veikla trunka apie 10 metų. Jis dirba Klaipėdos slaugos ligoninėje kineziterapeutu, šiemet gavo mero padėką už nuoširdų darbą ir rūpestį pacientais. 2017 metais Klaipėdos jaunimo apdovanojimuose išrinktas metų lyderiu.

„Meniška siela“

Inga Briazkalovaitė ir Aurelijus Liškauskas - baleto šokėjai, choreografai, stebinantys originaliais šokio projektais. Už Vakarų Baltijos laivų statyklos elinge šiemet pristatytą įspūdingą vertikalaus šokio spektaklį „Giedanti Vydūno upė“.

Aina Zinčiukaitė – klaipėdietė drabužių dizainerė, sukūrusi kostiumų daugiau nei dviem dešimtims šokio, dramos ir pantomimos pastatymų, įvairiems muzikiniams projektams. Jos darbai įvertinti uostamiesčio teatralams skiriamu „Padėkos kaukės“ apdovanojimu, dizainerė taip pat apdovanota medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“.

Olga Filatova–Kontrimienė – žinoma Klaipėdos stilistė, prekės ženklo „2ru2ra“ įkūrėja, daugelio televizijos laidų įvaizdžio kūrėja.

Sonata ir Henrikas Žižiai - vieni iš pirmųjų Klaipėdoje pradėję rengti diskotekas, sutraukdavusias tūkstančius dalyvių ne tik per Jūros šventes. Aktyvūs klaipėdiečiai ir šiandien dažnai reiškiasi miesto kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime, organizuoja atraktyvius renginius.

Sigutis Jačėnas – aktorius, režisierius, VšĮ „Vieno aktoriaus teatras” steigėjas ir vadovas, kultūros projektų iniciatorius, skaitovas, naujo festivalio Klaipėdoje „Žemėj Lietuvos“ rengėjas.

„Už metų nuopelnus“

Rita Karvelienė - Lietuvos autizmo asociacijos “Lietaus vaikai” vienijančios tėvus, auginančius autizmo sutrikimą turinčius vaikus,  Klaipėdos skyriaus valdybos narė. Už tai, kad šiemet įkūrė  VšĮ „Elgesio sprendimai“ ir  visą savo laiką bei širdį skiria vaikams, turinčiais autizmo sindromą ar dėmesio, emocijų sutrikimų.

Arūnas Sakalauskas – klaipėdietis skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas.  Už šiemet Kaune atidengto „Laisvės kario“ paminklo sukūrimą.

Karatė mokykla „Shodan“ - jau daug metų ugdo aukščiausio meistriškumo sportininkus, kurie kasmet garsina Lietuvos vardą tarptautinėse varžybose.

Gintautas Bertašius - verslininkas, Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmų turizmo komiteto pirmininkas. Už turizmo Klaipėdos regione skatinimą.

Vidas Rasimavičius - Priekulės ugniagesys. Už tai, kad nepaisydamas instrukcijų, rizikuodamas savo gyvybe, išgelbėjo Minijos upėje skendusią moterį.

Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė – klaipėdietė fotografė, miestiečius nuolat stebinanti meniškais projektais. Už tai, kad šiemet abiturientų išleistuvių proga Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos moksleivėms įteikė unikalią dovaną – jų vizualinių paveikslų ir žodinių portretų diptikus.

Audra Bastytė-Ignatavičė - netikėtai mirusio buvusio „Žuvėdros“ šokėjo Viliaus Ignatavičiaus žmona, paaukojusi savo vyro organus donorystei.

Ina ir Darius Juotkai - vaikų, sergančių cukriniu diabetu, klubo „Smalsučiai“ vadovai, įgyvendinantys kilnius projektus, organizuojantys akcijas ir visokeriopai padedantys sergantiems vaikams. Aktyvūs klaipėdiečiai šią vasarą suorganizavo nemokamą vasaros stovyklą Šventojoje. Taip pat pradėjo teikti pagalbą ukrainiečiams vaikams.

Olesia Matulevičienė - "Vilties miestas" savanorė, iniciavusi ir jau tris metus organizuojanti Mažųjų Vilties bėgimą, skirtą vaikų su specialiasiais poreikiais sveikatos stiprinimui, bei jų įtraukčiai į Kaipėdos miesto bendruomenę. Olesia dirba Klaipėdos "Medeinės″ mokykloje kūno kultūros mokytoja. Olesia yra mylima ir gerbiama mokinių, tėvų, bendradarbių. Tai mokytoja, kuri mato kiekvieno vaiko individualumą bei stiprybes ir nepasiant jų poreikių tiki, jog bet kuris vaikas gali būti laimingas.

Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė - KN SGD paslaugų skyriaus vadovė. Už profesionalumą ir aktvyumą kuriant ir efektyvinant SGD tiekimo grandinę Baltijos jūros regione, aktyvų įsitraukimą į kitų organizacijų veiklą. J. Šilinskaitė-Venslovienė yra Klaipėdos universiteto Tarybos narė, Lietuvos karininkų žmonas ir dukras vienijančios „Birutiečių“ organizacijos narė, aktyviai prisidėjo rengiant Klaipėdos miesto ekonominio proveržio strategiją ir dėl šios veiklos šiemet buvo įvertinta Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų kasmet teikiama bronzos Darbo žvaigžde.

Sidebar placeholder