Koronavirusu sirgusio kario istorija: „Nejaučiau visiškai jokių simptomų“

Koronavirusu sirgusio kario istorija: „Nejaučiau visiškai jokių simptomų“

Balandžio pradžioje Klaipėdoje dislokuoto Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai, prieš pradėdami darbą su šauktiniais, buvo testuojami dėl COVID-19 infekcijos ir vieno iš jų testo rezultatas buvo teigiamas. Šauktinius turėjęs mokyti karys, siekiant sumažinti viruso plitimą, buvo pervežtas į Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centrą Druskininkuose ir perduotas į specialistų rankas.

„Susitelkimas, profesionalumas ir dėmesys pacientui - štai už ką noriu padėkoti visam centro personalui ir didžiuojuosi, kad per trumpą laiką sugebėjome persigrupuoti ir pasirengti naujoms veikloms bei iššūkiams. Mums labai džiugu, kad pirmasis pacientas pasveiko, todėl linkėdamas jam tolimesnės sveikatos ir puikios kloties prašau „Dovydai, mesk rūkyti - juk įrodei, kad gali!", - palinkėjo Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centro viršininkas mjr. Ričardas Lanauskas.

Dabar jau pasveikęs karys Dovydas pasidalijo įspūdžiais apie ligą ir teigė, kad svarbiausia, patekus į tokią situaciją, yra teigiamas psichologinis nusiteikimas.

„Turėjau dragūnuose dirbti su šauktiniais, atvykus į batalioną mus testavo, apsigyvenome atskirose palapinėse ir jau vėlai vakare pats sužinojau, kad esu užsikrėtęs, nes pasitikrinau atsakymo rezultatą portale esveikata.lt. Žinią nedelsdamas pranešiau vadams. Mane izoliavo nuo kitų instruktorių ir ryte išvykau į Druskininkus. Pirmosios dienos buvo išties nelengvos psichologiškai, nes jokių fiziologinių pojūčių, kurie sukeltų diskomfortą, nebuvo, o buvo tokia neįprasta vienatvės forma. Nejaučiau absoliučiai jokių simptomų, savijauta buvo įprasta.

Mane labai palaikė artimieji, tarnybos draugai bei visas Karių reabilitacijos centro personalas. Nuolat su šiais žmonėmis bendravome telefonu. Manau, kad tas bendravimas yra svarbiausias vaistas sergant COVID-19, nes tris savaites būti tik tarp keturių sienų nėra pats maloniausias jausmas", - teigė Dovydas.

Ketverius metus profesinėje karo tarnyboje tarnaujantis karys linkėjo visiems piliečiams susidūrus akis į akį su pandemijos grėsme būti atsakingiems ir rūpintis savo bei artimųjų sveikata.

„Prieš COVID-19 diagnozę aš dvi savaites laikiausi karantino kaip tik galėjau. Vos du kartus buvau nuvykęs į parduotuvę nusipirkti maisto produktų, dėvėjau kaukę, vienkartines pirštines ir net maksimaliai saugodamasis užsikrėčiau. Šiek tiek pikta, kai matau žmones visiškai nesilaikančius karantino sąlygų.

Jeigu jiems nesvarbi asmeninė sveikata, tai tegul bent jau pagalvoja apie tėvus, senelius, kuriems užsikrėtus šiuo virusu viskas gali pasibaigti mirtimi. Jaunų žmonių organizmai žymiai lengviau perserga, gal net dauguma iš mūsų to nepajaučia ir tik atlikus testus sužinotų, kad yra viruso nešiotojai. Reikia kantrybės dabar, kad vėliau visi sveiki galėtume grįžti į normalų gyvenimo ritmą", - sakė vyras.

Su šauktiniais turėjęs dirbti karys papasakojo apie tai, kaip leido dienas Karių reabilitacijos centre.

„Kasdien keldavausi 7.55 val. ir pats pasimatuodavau kūno temperatūrą, deguonies kiekį kraujyje, pulsą bei siųsdavau raportą centro personalui. Tada papusryčiaudavau, bendraudavau su artimaisiais, šiek tiek pasimankštindavau, išsiplaudavau grindis, žiūrėdavau filmus ir laukdavau.

Tas laukimas labiausiai ir slėgė. Labai noriu padėkoti Karo medicinos tarnybos Reabilitacijos centro personalui, kuris itin atsakingai ir kruopščiai rūpinosi mano sveikata. Kasdien po keletą kartų skambindavo, klausdavo, ar nieko netrūksta, ar skanus maistas, ar nereikia psichologo konsultacijos. Esu be galo jiems, savo šeimai, draugams ir kolegoms dėkingas už tokį palaikymą ir visokeriopą pagalbą."

Atlikus tyrimus ir nustačius du paskutinius neigiamus COVID 19 mėginius karys grįžo į tarnybą.

Sidebar placeholder