Turistus Klaipėdoje mušti galima?

Turistus Klaipėdoje mušti galima?

Pastaruoju metu Klaipėdoje galima išvysti vis daugiau turistų, kurie, pagyvindami miestą, vaikšto po labiausiai lankytinas uostamiesčio vietas. Tačiau vis dažniau vietoje puikių įspūdžių apie jų vizitą Klaipėdoje primena siūlės galvoje.

Vakar vidury dienos, apie 13 valandą, skverelyje prie "Kurpių" restorano neaiškiu daiktu vienam Ispanijos piliečiui buvo trenkta per galvą - jam prakirsta galva, iš jo atimta vaizdo kamera.

Prieš keletą valandų iki šio incidento šiame skverelyje dažnai būriuotis mėgstantys benamiai kabinėjosi prie gidų, spjaudė ant turistų, įžūliai prašė cigarečių, rodė nacistinius ženklus, o vienam net trenkė su meškere per nugarą.

Nespėja pasiskųsti

Anot vienos iš turizmo agentūrų direktorės Liudovikos Pakalkaitės, tai jau nebe pirmas atvejis, kai prie turistų pačiame centre lenda benamiai, neblaivūs asmenys.

"Tai vyksta nuolatos, kai būna šiltesni orai. Apie benamius, užgauliojančius turistus, pranešėme policijai, jie buvo atvykę, tačiau nieko nepadarė - du iš tų pačių išgėrusių žmonių tiesiog persikėlė į kitą, netoliese esantį skverą.

Pati buvau policijos komisariate, kai buvo aiškinamasi dėl atimtos vaizdo kameros. Kadangi viskas vyko apie pirmą valandą dienos, o ispanai išplaukė antrą, parašyti pareiškimo policijai nukentėjusysis nespėjo ir neturėjo kaip, nes jam būtų reikėję likti mieste. Manau, jog užpuolikų sugauti policijai nepavyks. Panašu, jog užsieniečius Klaipėdoje užpuldinėti galima", - sakė L. Pakalkaitė.

Įspūdžiai - apie nesaugų miestą

Jai antrino ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė. Ji sakė, jog, pavykus išspręsti vaikų, prašančių išmaldos, problemą, dabar atsirado kita - turistų užpuldinėjimas centre.

"Turistai, grįžę namo, tikrai nieko gero apie Klaipėdą pasakyti negalės - jiems tai atrodys nesaugus miestas. O juk to mes nenorime. Dar suprasčiau, jei tai būtų vykę nakties metu, kažkur ne centre, tuomet gal būtų galima sakyti, jog neapšviesta, nesaugu ir panašiai, bet dabar, kai vidury dienos...

Šiandien nukentėjo ispanas, ryt galbūt nukentės anglas, o poryt - ir pats klaipėdietis. Yra ne kartą buvę taip, jog turistai patys pas mus atbėga ir prašo pagalbos, nes juos persekioja benamiai. Nors anksčiau ir juokavome, bet jei nebus imtasi jokių priemonių, bijau, jog reikės kviestis į ekskursijas savanorius, kaip anksčiau būdavo - draugovininkus, arba prašysime, kad savo mokinius atsiųstų policijos mokykla", - turistų saugumu Klaipėdoje abejojo R. Savickienė.

Ikiteisminis tyrimas nepradėtas

Klaipėdos apskrities VPK Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių grupės vyriausiasis specialistas Albinas Strumyla "Vakarų ekspresui" sakė, jog dėl ispano užpuolimo ikiteisminis tyrimas nepradėtas.

"Buvo sulaikyti du benamiai. Policija juos apklausė, užsirašė jų duomenis ir, kadangi nerado kameros, - paleido. Jeigu ispanas grįžtų ir parašytų pareiškimą, įtariamieji būtų surasti. Pagal faktą tyrimas kol kas pradėtas nebus", - sakė A. Strumyla.

Jo teigimu, ikiteisminių tyrimų dėl gatvėse nukentėjusių užsieniečių būna retai. Daug dažniau pasitaiko vagysčių iš užsienio šalių piliečių automobilių.


Problemą "pasigavo" politikas

Tuo metu reaguodamas į šią naujieną, vienas Klaipėdos miesto tarybos narys išplatino pranešimą, kuriame teigia, jog reikia užtikrinti, kad tokių incidentų nepasikartotų.

"Klaipėdos gidai ir senamiesčio kavinių savininkai nuolat skundžiasi senamiesčio centre besirenkančių valkataujančių asmenų chuliganišku elgesiu, bet Klaipėdos policija nekreipia į tai dėmesio, aiškindama, kad trūksta darbuotojų. Užtat policijos darbuotojų netrūksta, jei kas nors ilgiau nei 15 minučių palieka automobilį Klaipėdos senamiestyje nesumokėjęs už stovėjimą - tuoj pat prisistato policijos ekipažas ir užblokuoja ratus.

Siunčiu raštą Klaipėdos merui ir siūlau kuo skubiau organizuoti savivaldybės Tarybos kolegijos susitikimą su Klaipėdos policijos vadovais dėl policijos neveiklumo valkataujančių asmenų atžvilgiu, į tą susitikimą reikia pakviesti turizmo firmų bei senamiesčio kavinių savininkų atstovus", - pareiškė Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje atstovas Naglis Puteikis.

Užpuolimai - ne vienintelė problema

Turizmo agentūros direktorė L. Pakalkaitė taip pat užsiminė, jog užsieniečių ekskursijas po Klaipėdos senamiestį sudrumsčia ir kitos smulkios, bet nemalonios situacijos:

"Šalia Teatro aikštės gintaro prekeivių stovi gal koks 20 taksi automobilių, nors ten yra ženklas, draudžiantis stovėti. Policija lėtai pravažiuoja ir nieko nedaro, o pro tuos automobilius delegacijoms yra sunku praeiti. Nepuošia senamiesčio ir perpildytos šiukšlinės Mėsininkų ir Kepėjų gatvių sankryžoje."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder