Kviečia Algio Kliševičiaus vardo Kaligrafijos ir rašto meno mokykla

Kviečia Algio Kliševičiaus vardo Kaligrafijos ir rašto meno mokykla

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas kviečia į pirmą profesoriaus Algio Kliševičiaus (1950-2008) vardo Kaligrafijos ir rašto meno mokyklą.

Pirmosios, planuojama kiekvienais metais vyksiančios, tarptautinės Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos idėja- populiarinti kaligrafijos meną, praktinių užsiėmimų metu supažindinti su vietos ir kitų šalių profesionaliais kaligrafais, aktualizuoti rašto meno poveikį asmenybės ugdymui. Bendraudami su profesionaliais menininkais sužinosite, jog kaligrafija tai ne tik gražios raidės, „prisimenančios“ žąsies plunksna skriptoriaus perašinėjamas knygas, bet grafinio ir erdvinio mąstymo ypatumai, raidžių ir simbolių dizainas, minčių improvizacija įvairiaformiais rašmenimis.

Profesoriaus A.Kliševičiaus vardas mokyklai pasirinktas neatsitiktinai. Būtent prof. A. Kliševičiaus  dėka Klaipėda kurį laiką buvo vadinama „kaligrafijos sostine“, 2005 m. profesorius parengė albumą „Kaligrafija iš pajūrio”, nuo 2006 m. jo iniciatyva pradėti leisti analogų Lietuvoje neturintys „Kaligrafijos sąsiuviniai”, vyko kaligrafijos meno parodos.

VDA Klaipėdos fakultetas, gerbdamas prof.A. Kliševičių, vienai fakulteto auditorijų 2018 m. suteikė šio menininko, talentingo, iki šiol prisimenamo mokytojo, ilgamečio fakulteto darbuotojo, vardą.

Šiais metais fakultetas atidaro pirmą prof. A.Kliševičiaus vardo Kaligrafijos ir rašto meno mokyklą.

Mokyklos, kurios tema „Nuo rankraščio iki šiuolaikinio rašto meno“,  atidaryme dalyvaus kaligrafė iš Slovėnijos Loredana Zega, pristatysianti visuomenei sintezuotą kaligrafijos, teatro, šokio, garso performansą „Kaligrafo diena.“

Loredana Zega jau 16 metų bendradarbiauja tiek meniniuose, tiek komerciniuose projektuose, nuolat veda tarptautines rašto meno dirbtuves, dalyvauja parodose. Kaip sako Loredana: “būti laiminga man reiškia turėti itin geros kokybės teptuką, aukštos kokybės popieriaus ir guašo.“

Performansas vyks birželio 24d. 19 val. VDA Klaipėdos fakultete (Daržų g.18).

Daugiau apie menininkę: https://www.kaligrafija.org/p/portfolio.html

Kaligrafė Lidija Kuklienė ves trijų dienų kūrybinius užsiėmimus „Kaligrafija. Nefunkcionali/ vs /Taikomoji.“

Informacijos gausos laikais kaligrafijos mokymas tampa jungtine dizaino meno dalimi. Juo labiau, kad šiuolaikinis dizainas vis labiau krypsta į individualumą, vadinamus „dešiniojo pusrutulio“ kūrinius. Be gražaus, praktiško šrifto negali būti gražios knygos, leidinio, tikslai suvokto ir akiai patrauklaus ekrano dizaino. Pradžią geram šriftui duoda ištobulintas rankraštis.  Tačiau intuityvi, nefunkcionali , tapybinė kaligrafija labai išplečia raiškos lauką, išlaisvina kūrybines galias. Kūrybinio užsiėmimo tikslas – per emociją ir meistrišką rankos judesį atskleisti savyje nesibaigiantį kūrybinį potencialą.  

Vyks paskaitos, diskusijos ir praktiniai užsiėmimai temomis:

Poliritminė raiška kaligrafijoje. Kaligrafijos ir muzikos sąsajos

Multikultūriniai ženklai kaligrafijoje. Rytų ir Vakarų kaligrafijos jungtys.

Kaligrafinių motyvų taikymas šiuolaikiniame dizaine.

Koncentruota prasmė simboliuose: ikonų, hieroglifų, kaligramų, ligatūrų kūrimas.

Šiuose užsiėmimuose laukiami turintys kaligrafijos meno pagrindus, o taip pat studentai, dailininkai.

Programa

Birželio 25d.

10.00 – Įvadinė paskaita „Kaligrafinė raiška pasaulio kultūrų terpėje“.  Rytų ir Vakarų kaligrafijos principai.

11.30 – 12.00 - Kavos pertrauka

12.00 –  Temų aptarimas, pažintis su užsiėmimo programa, koncepcija, darbo grafiku, rezultatų viešinimu.

13.00 – 14.00 -  pietų pertrauka.

14.00 – pažintis su įrankiais, priemonėmis. Pratybos: emocijos, nuotaikos raiška, rašymas skirtingais stiliais.

15.00- 15.30 - Kavos pertrauka

16.00 - mini kompozicijų, ligatūrų, žodžių-ženklų, šiuolaikinių hieroglifų , kaligramų kūrimas.

Birželio 26 d.

10.00 – intuityvus komponavimas plokštumoje.

11.30 – 12.00 - Kavos pertrauka

12.00  - poliritminės kompozicijos. Nefunkcionali kaligrafija. Muzika ir kaligrafija

13.00 – 14.00 -  pietų pertrauka.

14.00 – funkcionali/taikomoji kaligrafija

15.00- 15.30 - Kavos pertrauka

17. 00 -  brandžiausių idėjų atranka, komponavimas, korektūros

Birželio 27 d.

10.00  - kūrinių skaitmeniniams, paruošimas viešinimui.

13.00 – 14.00 -  pietų pertrauka.

14.00 -  Eksponavimas

16.00 -  Pristatymas

Trumpai apie menininkę. Dailės srityje mokausi, dirbu ir kitus mokau jau 39 metus. Dailininkų bendruomenėje esu tarp žymiausių Lietuvos kaligrafų. Savo tapyboje apjungiu kaligrafiją, grafiką, simboliką ir pozityvią psichologiją. Rašiau ir kuravau tarptautinius projektus. Realizuoti 4 tarptautiniai kaligrafijos projektai. Organizuota daugiau kaip 15 kūrybinių kaligrafijos dirbtuvių. Išleista mano autorinė knyga „Rašto meno idėjos“ 2015 m., 170 psl., 108 iliustracijos (skaitmeniniu formatu). Finansavo Lietuvos kultūros ministerija.

Kaligrafas, VDA Klaipėdos vizualiojo dizaino katedros dėstytojai Mindaugas Petrulis visus norinčius kviečia į užsiėmimą „Raidė-žodis-tekstas.“

Kartu su kaligrafu M.Petruliu susipažinsite su kaligrafijos raiškos formų principais, kaligrafinio teksto turinio ir formos sąryšingumu, bandysite įvairias kaligrafijos technikas.

Užsiėmimai vyks birželio 26 ir 27d. nuo 12 iki 14 val., o 28d. numatytas užsiėmimų „Raidė-žodis-tekstas“ dalyvių darbų vernisažas.

Šiuose užsiėmimuose laukiami visi norintys suaugusieji, akademinis jaunimas, vyresnių klasių moksleiviai. Specialus pasiruošimas nereikalingas.

Trumpai apie menininką. Dailininkas, kaligrafas, dizaineris Mindaugas Petrulis 1973–1977 metais studijavo Telšių taikomosios dailės technikume, 1978–1983 m. – Vilniaus dailės instituto (dabar – Vilniaus dailės akademija) Klaipėdos vizualinių komunikacijų katedroje. Šiuo metu M.Petrulis dėstytojauja VDA Klaipėdos fakultete, rengia kaligrafijos, ekslibrisų parodas Lietuvoje ir kitose šalyse.

M. Petrulis buvo prof. A. Kliševičiaus mokinys.

Užsiėmimai yra nemokami. Reikalingomis priemonėmis būsite aprūpinti.

Užsiėmimai vyks VDA Klaipėdos fakultete, adresu Daržų g.18

Dalyvių skaičius ribotas, registruotis iki 06.23d. kviečiame el.paštu: [email protected]

Telefonas +37063352976

Projektą dalinai remia Klaipėdos m. savivaldybė.

Projekto partneris Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Sidebar placeholder