Akustinių instrumentų ir elektronikos dialogai

Akustinių instrumentų ir elektronikos dialogai

Šįvakar 18 val. trečiajame šiuolaikinės muzikos festivalio "Permainų muzika" koncerte "Garsų šešėliai" Klaipėdos koncertų salėje skambės kūriniai violončelei, akordeonui ir elektronikai.

Juos atliks du saviti ir plataus akiračio menininkai, be atvangos sau keliantys aukštą profesionalumo kartelę - violončelininkas Mindaugas Bačkus ir akordeonistas Raimondas Sviackevičius.

Savo meistriškumu Klaipėdos klausytojus nepaliaujantis žavėti R. Sviackevičius atsidavęs akordeonui visa savo siela. Jis yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, netikėčiausios muzikos solo akordeonui, akordeonui su kompiuterio programa, pirmųjų lietuviškų akordeono koncertų su orkestrais iniciatorius. Pasak Raimondo, "jei norime, kad šis instrumentas gyvuotų, privalome žiūrėti į priekį".

Propaguodamas naujausią muziką akordeonui Lietuvoje ir pasaulyje jis atveria kompozitoriams naujas kūrybines galimybes. Ne išimtis ir šis koncertas, kurio metu bus atlikta šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kompoziciją studijuojančios Justinos Repečkaitės kūrinio "Nuodėmių išrišimas" premjera.

Nerimstantis naujų raiškos priemonių ieškotojas, entuziastas, kūrybinis avantiūristas M. Bačkus išsiskiria nestandartiniu muzikos pasaulio suvokimu. Jo atliekama muzika nepaiso stilistinių kūrybinės erdvės ribų, vengia sąstingio ir monotonijos. M. Bačkaus muzikavimas pasižymi nepriekaištingu bei įvairiapusiu violončelės valdymu. Atlikėjas daug koncertuoja kaip solistas ir su kameriniais ansambliais. Nuolat atnaujindamas savo šiuolaikinės muzikos repertuarą dažnai pats tampa naujų kūrinių iniciatoriumi.

"Jau daug metų mudu ne tik kartu muzikuojame, bet esame ir bičiuliai, giminingos sielos. Kartu muzikuodami stengiamės, kad skirtingų instrumentų garsai vienas kitą papildytų, supanašėtų ir susilietų į bendrą visumą. Atradome neįtikėtiną tiesą, kad akordeonas gali skambėti kaip violončelė, o violončelė kaip akordeonas", - apie kūrybinius savo ir kolegos ieškojimus pasakoja Mindaugas.

Koncerte taip pat girdėsite Broniaus Kutavičiaus "Rhythmus arhythmus", Justės Janulytės "Aria", Algirdo Martinaičio "Rojaus paukščius", Heikki Valpolos "Forest", Jaceko Grudzie? "Ad Naan", Carlo Vine "Vidinį pasaulį". Koncertą vainikuos Anatolijaus Šenderovo "Sulamitos giesmė".

Sidebar placeholder