Šių metų liepą nuvilnijo 40-asis tarptautinis akvarelės pleneras. Mieste nuolat rengiamos autorinės parodos. Tačiau jungtinės klaipėdiečių parodos nėra dažnos. Tad parodos kuratorė ir viena iš dalyvių Tatjana Simanaitienė nusprendė užpildyti šią spragą ir subūrusi žymiausius Klaipėdos akvarelės meistrus surengė puikią akvarelės parodą. Parodos atidarymo metu visiems plenere dalyvavusiems akvarelininkams įteiktos gėlės.
Parodos atidaryme dalyvavęs dailėtyrininkas Petras Šmitas apie parodą atsiliepė teigiamai. „Ji yra įvairi savo braižais, savo technika... Akvarelė yra įvairi savo liejimo, arba, atlikimo būdu. Vienur ji minkštesnė, kitur labiau panaši į grafiką. Vieni darbai atlikti grafiškai, kiti labiau monumentalūs. Aš džiaugiuosi, kad tai – jau išugdyta technika. Dailininkas gali laisvai interpretuoti, ir iš to išeina visai gražus rezultatas. Akvarelė, manau, yra sudėtinga technika, reikalaujanti daug atkaklaus darbo“ – sveikindamas akvarelininkus kalbėjo P. Šmitas.
Parodos kuratorė ir viena iš plenero dalyvių Tatjana Simanaitienė sako, kad surengti parodą idėja kilo dar vasarą. „Idėja atėjo po vasaros plenero, kurį organizuodavo Šviesaus atminimo Renatė Lūšis. Kad neprarasti to tarpusavio ryšio, nusprendžiau visus akvarelininkus sukviesti į parodą. Sukviečiau, kol kas šiemet keturiolika žmonių, bet tikiuosi, ateityje jų bus daugiau, nes iš tikrųjų Klaipėdoje yra daug daugiau kuriančiųjų akvarelės techniką“ – sakė parodos kuratorė.
„Tai reiškinys, kuris reikalingas ne tik Lietuvos kultūrai ir Klaipėdos miestui... Aš kalbu apie palaikymą, nes ir dabar sprendžiasi plenero likimas – rašomi projektai gauti finansavimą, nes, iš tikrųjų, susidūrėm su problema, kad patys viską apmokame, laikomės entuziazmo. O anksčiau mūsų visų Motina Renatė buvo mecenatė viso šito plenero. Labai norėčiau, kad tradicijos tęstųsi, kad suvažiuotų menininkai iš viso pasaulio, nes iki šiol jų sulaukta Danijos, Suomijos, Vokietijos...“ – sako akvarelininkė Liuda Liaudanskaitė.
„Pleneras buvo lauktas. Tai – vasaros darbų, nuotykių, spalvų finišas“ – taip apie plenerą atsiliepė vienas iš jo dalyvių Zigmas Ratkauskas.
Šiais metais jungtinėje parodoje eksponuojami keturiolikos akvarelininkų – Romano Borinovo, Vilijos Kazragytės, Linos Jonušaitės, Zigmo Ratkausko, Liudos Liaudanskaitės, Irinos Novokreščioninos, Jūratės Bučmytės, Alberto Krajinsko, Svetlanos Gorenko, Sergejaus Lysyj, Tatjanos Simanaitienės, Virginijos Urbonavičienės, Jolantos Vitkutės ir Viktoro Stančaičio darbai.
Trečiadienį atidaryta paroda veiks iki gruodžio pradžios. Tuomet ją pakeis šiuos metus užbaigsianti Virginijaus Jankausko fotografijų paroda „Tolminkiemis“. „Tai yra UNESCO paroda, apkeliavusi visą Lietuvą. Metus pradėjo Klaipėdoje, čia juos ir užbaigs, tik kitoje erdvėje“ – atskleidžia savivaldybės Viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.
Rašyti komentarą