Kovo 11-osios išvakarėse pagerbtas Vincas Kudirka
Kovo 11-osios išvakarėse pagerbtas Vincas Kudirka

Nepriklausomybės atkūrimo dienos, Kovo 11-osios, išvakarėse Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka pakvietė į Vincui Kudirkai ir 125-osioms laikraščio "Varpas" metinėms skirtą vakarą "Žmogaus misterija. Dedikacija Vincui Kudirkai".

"Šie namai nusprendė, kad reikia pasitikti Kovo 11-ąją nusilenkiant Vincui Kudirkai ir jo redaguotam "Varpo" laikraščiui", - I. Somonaitytės bibliotekos organizuoto šventinio vakaro pradžioje sakė aktorė Virginija Kochanskytė.

Jos teigimu, V. Kudirką mes žinome kaip patriotą, rimtą valstybės vyrą. Bet apie jį, kaip apie žmogų, žinome mažai. Tiesa, anot V. Kochanskytės, kūrėją geriausiai galime pažinti per jo kūrybą.

"Kokia begalinė vienatvė to vyro galvelėje", - pridūrė aktorė, susirinkusiems perskaičiusi vienas iš jo eilių.

Anot vakaro organizatorių, Lietuvos didžiavyris V. Kudirka drąsiai laikytinas tautinio Lietuvos atgimimo epochos sąžine.

"Ta realybė, kurioje mes dabar gyvename - tai devynioliktojo amžiaus pabaigoje Kudirkos išsakyta idėja. Tąkart ji atrodė kaip beprotybė. Dabar mums ją reikia išlaikyti", - pažymėjo V. Kochanskytė.

"Kudirkos kūryboje laisvės idėja buvo viena pamatinių. Tai yra vertybinis jo kūrybos ir gyvenimo branduolys, - teigė literatūrologas dr. Marijus Šidlauskas. - Šiandien, įvykių Ukrainoje fone, mes suprantame, kaip greitai pabunda grobuoniški instinktai."

"Sąjūdžio laikais visi buvo pabudę, tad tereikėjo tik mažo varpelio skambesio. Šiandien jau varpas kaip niekad garsiai turėtų vėl skambėti. Tam, kad nors vieną dušelę priversti pabusti, susimąstyti", - pažymėjo "Vakarų ekspreso" vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus.

Beje, vakaro metu susirinkusieji galėjo ne tik išgirsti V. Kudirkos eilių, pamąstymų apie jo veiklos svarbą Lietuvos laisvei, bet ir turėjo retą galimybę susipažinti su šalies didžiavyrio sukurtais muzikos kūriniais.

"Kudirkos muzikos kūriniai nėra itin vertinami. Tačiau skambėdami greta iškilių muzikos kūrėjų darbų, palankių vertinimų jie ir susilaukia", - sakė V. Kochanskytė.

Sidebar placeholder