Premjeras ragina „Sirenų" organizatorius prisimti atsakomybę už konstitucinių principų laikymąsi

Premjeras ragina „Sirenų" organizatorius prisimti atsakomybę už konstitucinių principų laikymąsi

Dėl ypač didelį sujudimą visuomenėje sukėlusio Romeo Kastelučio (Romeo Castellucci) spektaklio „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją", Premjero Andriaus Kubiliaus nuomone, festivalio „Sirenos" organizatoriai turėtų prisiimti atsakomybę už konstitucinių principų laikymąsi.

„Festivalio organizatoriai atsakingi už tai, kad kūrybinė laisvė neperžengtų mūsų Konstitucijoje įrašytų principų - gerbti religines vertybes, neleisti nesantaikos kurstymo religijų pagrindu", - teigė Premjeras.

Vos valandą trunkantis spektaklis ne vienoje jį rodytoje šalyje sukėlė protestų ir pasipiktinimo laviną ir nors festivalio rengėjai, žinodami spektaklio turinį, nesitikėjo panašių protesto akcijų Vilniuje, Baž-nyčios hierarchų paskelbtas atviras laiškas, žiniasklaidos komentarai ir nesiliaujantis visuomenės pasipiktinimas tęsia diskusijas apie greitai pradedamą rodyti spektaklį.

Premjero nuomone, tai proga pažvelgti ir plačiau. „Kultūros ir meno taryba taip pat privalo prisiimti dalį atsakomybės, palaiminusi šio festivalio finansavimą iš biudžeto lėšų" - teigė A. Kubilius. Ar šis skandalas gali virsti precedentu keisti finansavimo taisykles, Premjeras nesiryžo vertinti ir teigė tai galint apsvarstyti vėliau. (Vytautas Mockus)

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder