Konkurso metu bus pristatytos gestų kalbos vertėjo darbo subtilybės ir tikros gyvenimo istorijos, praktinės ir dalykinės šios specialybės pusės.
Garsi muzika ar tylūs draugo šnabždesiai – mums įprasti garsai. Tačiau tiems, kurie gyvena tyloje, tai, deja, tik svajonė. Žmonės, jungiantys tuos, kurie girdi, ir turinčius klausos negalią, – gestų kalbos vertėjai.
Gestų kalbos vertėjo profesija Lietuvoje yra viena iš retesnių. Vertimas į/iš gestų kalbos yra socialinė paslauga klausos negalią turintiems žmonėms, kad jie galėtų integruotis girdinčiųjų visuomenėje.
Konkursas skirtas gestų kalbos vertėjų kvalifikaciniam tobulėjimui skatinti, gestų kalbos vertėjo profesijai populiarinti bei skleisti informaciją apie lietuvių gestų kalbą ir kurčiųjų bendruomenės bendravimo kultūrą. 1995 metais lietuvių gestų kalba pripažinta gimtąja kurčiųjų kalba. Šie metai Lietuvos kurčiųjų bendruomenėje yra paženklinti 20 - mečio jubiliejiniais renginiais.
Konkurso metu šios retos specialybės atstovai parodys savo meistriškumą ir profesinius įgūdžius, kūrybingai paminės praėjusią Tarptautinę gestų kalbos vertėjų dieną, susitiks, pabendraus su kolegomis iš visos respublikos - Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių apskričių gestų kalbos vertėjų centrų. Šio konkurso idėjos autorė ir rėmėja yra dabartinė Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Ulijana Petraitienė, kurios profesinė karjera prasidėjo nuo gestų kalbos vertėjos –instruktorės pareigų.
Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centre teikiamos vertimo paslaugos, kurios atliekamos mokymo įstaigose, ligoninėse, pirminio bei antrinio lygio sveikatos priežiūros centruose, Socialinių paslaugų centre, „Sodroje“, teismuose, bankuose, kurčiųjų darbovietėse, Darbo biržoje, bažnyčiose, sporto ir kultūros renginiuose, policijos komisariatuose ir įvairiose kitose srityse.
Rašyti komentarą